mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > General Motors odrzuca oskarżenia Spykera

General Motors odrzuca oskarżenia Spykera

W lipcu tego roku świat obiegła informacja, że Spyker złożył pozew w amerykańskim sądzie stanu Michigan przeciwko Genral Motors. Holenderski, były właściciel Saaba zażądał odszkodowania w wysokości 3 miliardów dolarów. Amerykanie jak można było się spodziewać, pozew odrzucili.

General Motors odrzuca oskarżenia Spykera
Spyker zażądał 3 miliardów, ma podstawie wyliczeń i szacunków ile warta była by marka Saab po prezentacji nowej generacji modelu 9-3. Po ponad dwóch miesiącach i zapoznaniu się z dokumentacją sądową General Motors wreszcie przedstawiło swoje stanowisko w sprawie pozwu. Ten dotyczył strat jakie Saab poniósł poprzez blokowanie przez GM sprzedaży szwedzkiej marki Chińczykom.

Jeśli ktoś spodziewał się, że General Motors przyjmie do wiadomości oskarżenia i zapłaci 3 miliardy dolarów to musiał chyba ostatnie kilka lat spędzić na bezludnej wyspie. GM odbija piłeczkę mówiąc, że faktycznie koncern blokował sprzedaż Saaba chińskiej firmie Zhejiang Youngman Lotus Automobile, ale miał do tego prawo, gdyż umowa nie pozwalała szwedzkiej firmie na taką transakcję bez zgody General Motors.

Spyker swoich racji szuka w fakcie, że 9-3 nowej generacji miał być oparty na całkowicie nowej platformie Phoenix, która została opracowana z wyłączeniem technologii GM. Amerykanie odpowiadają, że umowa była jasno sprecyzowana, a nie zależna od tego jaką technologię dostarczył Saab.

Amerykański koncern odpowiedział na zarzuty, ale zapewne to nie koniec sporu. Teraz Spyker rozważa jak przekonać sąd do swoich racji i pewne jest, że Holendrzy nie powiedzieli ostatniego słowa. Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab General Motors Spyker

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Samochody z Sant Agata Bolognese mają ognisty temperament. Dosłownie. Lamborghini dołącza do „ekskluzywnego” grona, gdzie do tej pory brylowało Porsche 911 GT3 RS i Ferrari 458 Italia.
Odgadnij model Odgadnij model