Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > General Motors odrzuca oskarżenia Spykera

General Motors odrzuca oskarżenia Spykera

W lipcu tego roku świat obiegła informacja, że Spyker złożył pozew w amerykańskim sądzie stanu Michigan przeciwko Genral Motors. Holenderski, były właściciel Saaba zażądał odszkodowania w wysokości 3 miliardów dolarów. Amerykanie jak można było się spodziewać, pozew odrzucili.

General Motors odrzuca oskarżenia Spykera
Spyker zażądał 3 miliardów, ma podstawie wyliczeń i szacunków ile warta była by marka Saab po prezentacji nowej generacji modelu 9-3. Po ponad dwóch miesiącach i zapoznaniu się z dokumentacją sądową General Motors wreszcie przedstawiło swoje stanowisko w sprawie pozwu. Ten dotyczył strat jakie Saab poniósł poprzez blokowanie przez GM sprzedaży szwedzkiej marki Chińczykom.

Jeśli ktoś spodziewał się, że General Motors przyjmie do wiadomości oskarżenia i zapłaci 3 miliardy dolarów to musiał chyba ostatnie kilka lat spędzić na bezludnej wyspie. GM odbija piłeczkę mówiąc, że faktycznie koncern blokował sprzedaż Saaba chińskiej firmie Zhejiang Youngman Lotus Automobile, ale miał do tego prawo, gdyż umowa nie pozwalała szwedzkiej firmie na taką transakcję bez zgody General Motors.

Spyker swoich racji szuka w fakcie, że 9-3 nowej generacji miał być oparty na całkowicie nowej platformie Phoenix, która została opracowana z wyłączeniem technologii GM. Amerykanie odpowiadają, że umowa była jasno sprecyzowana, a nie zależna od tego jaką technologię dostarczył Saab.

Amerykański koncern odpowiedział na zarzuty, ale zapewne to nie koniec sporu. Teraz Spyker rozważa jak przekonać sąd do swoich racji i pewne jest, że Holendrzy nie powiedzieli ostatniego słowa. Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab General Motors Spyker

Podobne wiadomości:

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Spyker C8 Preliator - światełko w tunelu

Samochody luksusowe 2016-03-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.