mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > General Motors skraca gwarancję

General Motors skraca gwarancję

Choć producenci przyzwyczaili nas raczej do systematycznego wydłużania okresu gwarancji, amerykańskie General Motors idzie w przeciwną stronę. Niektóre auta będą chronione krócej niż dotąd.

General Motors skraca gwarancję
GM zdecydowało, że 5 lat gwarancji na układ napędowy, ograniczonych przebiegiem 100 000 mil to zbyt dużo, jak na auta z logo Chevroleta i GMC. Dojście do takiej konkluzji zajęło Amerykanom 8 lat - w 2007 roku okres ochrony napędu został wydłużony właśnie do 100 000 mil.

Od teraz układy napędowe Chevroletów i GMC będą chronione jedynie do momentu przejechania 60-tysięcznej mili (niecałe 100 000 kilometrów) lub przez 5 lat - w zależności co nastąpi pierwsze. Tak niespodziwany ruch General Motors uzasadnia równie zaskakująco: "Badania wykazały, że podczas kupna nowego samochodu klienci nie przykładają dużej wagi do warunków gwarancyjnych" - wyjaśnił wiceprezydent Chevroleta, Brian Sweeney.

Żadnych informacji nie podano na temat pozostałych marek amerykańskiego giganta: Buicka czy oferowanego w Europie Cadillaca. Auta tej ostatniej marki są na Starym Kontynencie objęte gwarancją 3-letnią, ograniczoną limitem 100 000 kilometrów, obejmującą całe auto - "od zderzaka do zderzaka".

Podobne wiadomości:

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Aktualności 2016-01-19

Nowy Chevrolet Camaro na video

auto motor i sport 2015-03-17

Camaro szóstej generacji już niedługo wchodzi na rynek. Chevrolet, żeby rozbudzić apetyty klientów wypuszcza krótki filmik z udziałem nowego Camaro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.