mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > General Motors wysokoprężnie

General Motors wysokoprężnie

Firma General Motors Corp. poinformowała w dniu dzisiejszym o podpisaniu umowy joint-venture z Penske Corporation, co oznacza nabycie 50 procent udziałów w VM Motori S.p.A, firmie zajmującej się konstruowaniem i produkcją silników wysokoprężnych, z siedzibą w Cento we Włoszech.

General Motors wysokoprężnie

Inwestycja ta wykorzystuje istniejące relacje GM z VM Motori, wiedzą GM zdobytą w GM Powertrain Europe z siedzibą w Turynie i silne powiązania z Isuzu.

„Silniki wysokoprężne odgrywają bardzo istotną rolę w globalnej strategii tworzenia nowoczesnego napędu GM”, powiedział Tom Stephens, wiceprezes grupy w GM Global Powertrain i Quality. „Poszerzamy naszą wiedzę, zdobywamy zasoby w firmie i wśród partnerów technologicznych, aby zagwarantować rozwój najlepszych napędów na świecie”.

Firma GM ogłosiła podczas Salonu Samochodowego w Genewie, że wspólnie z VM Motori skonstruuje nowy 2,9 litrowy silnik turbodoładowany V6, który w Europie pojawi się w 2009 roku w Cadillacu CTS. GM Powertrain Europe skoncentruje swoje działania na pierwszym w branży zastosowaniu czystego procesu spalania, tzw. spalania w obiegu zamkniętym, na elektronicznej kontroli silnika i wykorzystaniu spalin oraz na kalibracji i integracji tych układów w samochodach GM. VM Motori planuje produkcję nowych jednostek w Cento i odpowiada za kwestie mechaniczne konstrukcji silnika, rozwój i testy.

VM Motori, firma powstała w 1947 roku, specjalizuje się w konstruowaniu i produkcji silników do rozmaitych zastosowań, w tym do lekkich samochodów dostawczych.

GM oferuje obecnie 17 silników diesla, dostępnych w 45 liniach modelowych na całym świecie, i sprzedaje ponad milion silników wysokoprężnych rocznie, a wśród nich jednostki o pojemności skokowej od 1,3 litra i czterech cylindrach w Oplach Agila i Corsa po silniki 6,6 l V-8 Duramax w pełnowymiarowych vanach, dużych pickupach i średniej wielkości ciężarówkach w USA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.