mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Generatory dźwięku od Delphi

Generatory dźwięku od Delphi

Firma Delphi zawarła kontrakt na produkcję generatorów dźwięku EV z jednym z najważniejszych europejskich producentów samochodów. Urządzenia te zostaną wprowadzone w Europie już w 2012 roku. Generatory dźwięku pomagają producentom samochodów dostosować się do przyszłych wymagań prawnych określonych dla samochodów hybrydowych i napędzanych elektrycznie. W pracach projektowych i prototypowych nad generatorem dźwięku aktywnie uczestniczyli inżynierowie z krakowskiego Centrum Technicznego Delphi.

Generatory dźwięku od Delphi
„Analitycy znający rynek samochody przewidują, że urządzenia generujące sygnały ostrzegawcze montowane w samochodach hybrydowych i elektrycznych, które już są zalecane w Japonii, będą również wkrótce wymagane w Ameryce Północnej i Europie”, stwierdziła Beth Schwarting, dyrektor działu Electronic Controls w Delphi. „Naszym celem jest wspieranie klientów w spełnianiu wyzwań stawianych przez rynek, oferując przyjazne dla środowiska i dostępne cenowo rozwiązania”.

Urządzenia te zostały tak zaprojektowane, aby spełniały wymagania legislacyjne, które jak należy się spodziewać, będą określały minimalny poziom dźwięku, który będzie musiał być generowany zarówno przez samochody hybrydowe, jak i pojazdy napędzane elektrycznie.

Pierwszy elektroniczny generator dźwięku Delphi jest około trzy razy lżejszy od konwencjonalnego systemu wielomodułowego i zużywa 90% mniej energii, co powoduje, że spośród wszystkich dostępnych na rynku, to rozwiązanie jest najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Urządzenie jest w stanie generować dźwięk o częstotliwości od 500Hz do 10KHz i może odtwarzać melodie, które odpowiadają i charakteryzują poszczególne marki czy poszczególnych producentów samochodów.
 
Dla zastosowań wymagających generowania dźwięku wyższej jakości, firma Delphi opracowała wysokiej jakości system dźwiękowy, wykorzystujący głośnik w kształcie rogu, aktywowany przez lekki magnes i pozwalający na rozszerzenie dolnego zakresu generowanego dźwięku do 150Hz. System oparty na magnesach waży 66% mniej niż tradycyjne systemy głośników.

Delphi może zwiększyć wartość swoich generatorów dźwięku poprzez zintegrowanie ich z innymi systemami za pośrednictwem magistrali danych montowanych w samochodzie. Zamiast instalować kilka niezależnych systemów, producenci wyposażenia fabrycznego mogą wykorzystać jeden, elastyczny system, oferujący wiele możliwości. Na przykład wykorzystując unikalne dźwięki przypominające kierowcy o konieczności naładowania akumulatora, potwierdzające, że trwa sekwencja ładowania i informujące kierowcę wtedy, kiedy proces ładowania zostanie zakończony.

W pracach projektowych i prototypowych nad generatorem dźwięku aktywnie uczestniczyli inżynierowie z krakowskiego Centrum Technicznego Delphi. Zespół projektowy składający się z inżynierów systemowych, programistów, elektroników i testerów opracował i zweryfikował algorytm generacji dźwięku odpowiadający normom i standardom, które są obowiązujące dla przemysłu samochodowego.

Podobne wiadomości:

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.