mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Genewa 2001

Genewa 2001

Salon Samochodowy w Genewie wystartował

Dzisiaj rozpoczął się największy w Europie Międzynarodowy Salon Samochodowy. Impreza potrwa od 27.02 do 11 marca. W tym roku w Genewie zobaczymy nie tylko europejskie, ale i światowe premiery wielu modeli aut. Nie zabraknie również prototypów samochodów, które w przyszłości mogą trafić do seryjnej produkcji.

Fiat zamierza przedstawić Fiata Stilo następcę modelu Bravo. Peugeot zaprezentuje większego brata 206-stki tym razem oznaczonego numerem 307. W nowej wersji nadwoziowej zobaczymy również popularny model Skody. Nowa Skoda Fabia sedan będzie miała identyczną długość jak model kombi. W przedziale samochodów luksusowych zobaczymy nowy model Lancii Thesis. BMW przygotowało następną generację kompaktowej trójki. Natomiast Opel uzupełni swoją gamę wersji Astry o model Cabrio. Zwolenników trójramiennej gwiazdy ucieszy z pewnością nowa Klasa A Mercedesa o wydłużonym rozstawie osi. Będzie ona stylistycznie i technicznie dopasowana do całej gamy tego modelu, która wiosną tego roku zostanie poddana kuracji odmładzającej. Mitsubishi zaprezentuje nowego Lancera Evo VII. Ten wyczynowy sedan bazuje na modelu Lancer Cedia, który w Japonii pojawił się w maju ubiegłego roku.

Pomimo, że genewski salon nie słynie z dużej ilości modeli studyjnych, zwiedzający nie mogą narzekać na ich brak. Ceniony projektant samochodowy Leonardo Fioravanti zaprezentuje swoje najnowsze dziecko- projekt dwuosobowego roadstera o nazwie Vola. Jeszcze nie wiadomo, jakie logo firmowe przyjmie. O projekt stara się już Alfa Romeo i General Motors. Andrea Zagato to kolejne słynne nazwisko wśród stylistów, które zaznaczy swoją obecność na salonie. Wspólnie ze swoim zespołem z SZ Design ma zamiar zaprezentować limitowaną wersję Toyoty MRS, dwuosobowego roadstera z otwieranym dachem. Atmosferę na targach z pewnością podgrzeje Opel Astra OPC coupe o mocy 440 KM rozpędzający się do prędkości 300 km/h. Nie konwencjonalne podejście do projektowania samochodów zaprezentuje tym razem Nissan prezentując model Chappo. Projektanci mówią o projekcie, że jest to pierwszy model zaprojektowany od wewnątrz na zewnątrz. Tak nietypowy sposób budowy auta spowodował, że wygląd zewnętrzny podporządkowany jest w pełni funkcjonalności kabiny. Przedstawione modele to tylko przedsmak tego, co będzie można zobaczyć w Genewie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!