mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Genewa 2010: Ruszamy!

Genewa 2010: Ruszamy!

Dziś, pierwszym dniem prasowym, rozpoczęła się jedna z największych i najważniejszych wystaw samochodowych nie tylko na Starym Kontynencie, ale i wręcz na całym globie. Jak co roku będziemy Was informować o najnowszych premierach, najciekawszych modelach koncepcyjnych prosto z hal targowych w Genewie. Zapraszamy!

Genewa 2010: Ruszamy!
Targi motoryzacyjne Geneva Motor Show, odbywające się w tym roku już po raz osiemdziesiąty, choć może nie dorównują liczbą gości targom we Frankfurcie czy w Paryżu, to jednak niewątpliwie dorównują, a może nawet przewyższają je swoją rangą. Z racji neutralności, jaką szczyci się od wieków Szwajcaria, korzysta na tym także genewska wystawa. Frankfurt czy Paryż są bowiem siłą rzeczy preferowane nieco bardziej przez odpowiednio niemieckich oraz francuskich producentów motoryzacyjnych. Spotykając się w halach Palexpo w Genewie, niejako na neutralnym gruncie, wszyscy muszą jednakowo mocno się starać, by zainteresować swoją ofertę rzesze odwiedzających.

Wystawa w Genewie ma też niewątpliwie dodatkową zaletę, jaką jest pora odbywania się targów. Marzec, czyli początek wiosny, jest bowiem idealnym okresem dla koncernów, by pokazać nowości, jakie w danym roku zamierzają wprowadzić do sprzedaży. W przypadku jesiennych salonów we Frankfurcie czy w Paryżu, część zaprezentowanych tam nowości trafia na rynek jeszcze w tym samym roku, część dopiero wraz z początkiem następnego.

Choć wystawa w Genewie to dla polskich fanów motoryzacji nieco odległe miejsce (ponad 1.000 km od granic kraju), to bardzo możliwe, że jednak część naszych rodaków pojawi się na miejscu. Dla tych wszystkich osób prezentujemy poniżej garść istotnych informacji.

Wystawa w Genewie, jak co roku odbędzie się w halach Palexpo, zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie lotniska (najdogodniejszy środek transportu z Polski) oraz autostrady. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 4-14 marca (2-3 marca to dni dla przedstawicieli prasy). W tygodniu hale wystawowe otwarte będą od godziny 10.00 do 20.00. Zaś w weekendy od 9.00 do 19.00.

Wejście na teren targów to dla osoby dorosłej wydatek 14 franków szwajcarskich (CHF). Ulgowe bilety przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat kosztują 8 CHF (dzieci do lat 6 mają bezpłatny wstęp). Grupy zorganizowane (co najmniej 20 osób) mogą liczyć na zniżkowe bilety w cenie 9 CHF.

Podobne wiadomości:

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.