mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gestamp tłoczy coraz więcej dla VW

Gestamp tłoczy coraz więcej dla VW

Od blisko dwóch lat w fabryce Gestamp we Wrześni trwają prace przy produkcji elementów metalowych do samochodu marki Volkswagen. Ostatnio hiszpański inwestor podpisał kolejny kontrakt z Volkswagenem na produkcję elementów karoserii do caddy maxi.

Gestamp tłoczy coraz więcej dla VW

Koszt budowy polskiej fabryki, wyniósł około 200 mln zł, a zatrudnienie w niej znalazło blisko 220 osób. Nowy kontrakt wymusza zwiększenie mocy produkcyjnych i większe zatrudnienie. Produkcja elementów karoserii do caddy maxi jest zaplanowana na wrzesień 2007 roku i obejmie 60 nowych detali.

Volkswagen z podpoznańskiego Antoninka to główny odbiorca polskiego zakładu Gestamp. Wcześniej polski oddział Volkswagena korzystał z tłoczni w niemieckim Hanowerze. Gestamp posiada certyfikat jakości ISO TS, poza tym firma została uznana przez Volkswagen za "dostawcę A", co oznacza, że jego wyroby są na wysokim poziomie jakości.

Gestamp ma 44 zakłady w 12 krajach oraz 6 centrów badawczo-rozwojowych. Zatrudnia ponad 8,7 tys. pracowników, a roczne obroty grupy przekraczają 1,6 mld EUR.

Przeczytaj także:

Gestamp od września we Wrześni (2006-05-18)

Rekordowe wyniki poznańskiego Volkswagena (2006-03-20)


Podobne wiadomości:

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.