mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Get United – Bridgestone dla Japonii

Get United – Bridgestone dla Japonii

Kampania zorganizowana przez Bridgestone Europe nabiera ducha i siły. Pracownicy Bridgestone Europe łączą się w programie GET UNITED mającym na celu wspomóc Japoński apel o udzielenie pomocy humanitarnej w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi.

Get United – Bridgestone dla Japonii
Central Bridgestone Europe wraz ze spółkami zależnymi w Europie ogłosiła, że w ramach programu pomocy ofiarom katastroficznego trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii zebrano 557.213,26 Euro.

Kiedy 15 marca ogłoszono uruchomienie kampanii pomocy pośród pracowników koncernu, firma Bridgestone Europe ogłosiła, że ofiaruje  250 tys. Euro ofiarom katastrofy. Firma zobowiązała się także ofiarować kwotę równą kwocie uzbieranej przez pracowników spółek zależnych w Europie.

W ramach programu “GET UNITED” ponad 13 tys. pracowników firmy Bridgestone w całej Europie zebrało 153.606,63 Euro.

W sumie w ramach pomocy humanitarnej do Japońskiego Czerwonego Krzyża trafiło  557.213,26 Euro.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane Japońskiemu Czerwonemu Krzyżowi i zostaną wykorzystane do usuwania konsekwencji niedawnego, niszczycielskiego trzęsienia ziemi i tsunami.

Grupa Bridgestone

Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern zatrudnia powyżej 138.000 pracowników. W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 zakłady i 1 dział sprzedaży, w tym 2 fabryki funkcjonujące jako inwestycje typu „greenfield” w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim. Bridgestone został uznany najlepszym inwestorem w Polsce w roku 2008.  Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poznań, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku, Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce oraz najnowszej - fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.

Podobne wiadomości:

Najcenniejsze japońskie marki - producenci aut na topie

Najcenniejsze japońskie marki - producenci...

Aktualności 2015-04-29

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross
Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross
Mitsubishi zaprezentowało nowego SUV-a, którego nazwa kojarzy się z legendarnym, sportowym coupe. Model Eclipse Cross zadebiutuje na targach w Genewie.