mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ghosn: Lotus-Renault możliwe, ale jeszcze nie teraz

Ghosn: Lotus-Renault możliwe, ale jeszcze nie teraz

Szef Renault Carlos Ghosn był obecny podczas ostatniego Grand Prix Brazylii. Szef koncernu Renault przyznał w wywiadzie, że rola francuskiej stajni może ulec zmianie, ale aktualnie wszystko zostaje po staremu.

Ghosn: Lotus-Renault możliwe, ale jeszcze nie teraz
Kilka dni temu pojawiły się pogłoski, że malezyjski Proton byłby gotowy do odkupienia 25% akcji zespołu F1 Renault. W ten sposób ekipa z Enstone zmieniłaby nazwę na Lotus-Renault F1 Team, gdyż to właśnie Proton posiada pełne prawa do brytyjskiej marki Lotus. Dotychczasowy zespół Lotus Racing, który startuje od początku sezonu 2010 w mistrzostwach świata musiałby zmienić nazwę na proponowaną 1Malysia Racing Team. Ewentualne porozumienie z Protonem nie oznaczałoby jednak, że Renault wycofa się z F1. Wręcz przeciwnie, jak powiedział w wywiadzie dla Auto Hebdo Carlos Ghosn, francuska marka zamierza jeszcze intensywniej udzielać się w tej dyscyplinie motosportu.

"Nie wykluczam, że z ewentualnej współpracy obu firm mogłoby wyniknąć wiele wspólnych projektów. Mogłoby ale nie w obecnej chwili" - powiedział Carlos Ghosn. "Co mogę powiedzieć teraz, to potwierdzić, że w przyszłości będziemy nadal dostarczać technologię dla wielu zespołów startujących w Formule 1. W sprawie projektu Lotus-Renault drzwi pozostają otwarte" - dodał Francuz. "Zmiana nazewnictwa to normalna kolej rzeczy, to dzieje się wszędzie. Kluczem jest jednak, by nazwy Renault strzec jako wzorzec w świecie w Formuły 1. Chcemy jeszcze bardziej zaangażować się w rozwój silników i innych podzespołów oraz stać się potentatem wśród dostawców" - dodał Ghosn.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Lotus F1 Carlos Ghosn

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando