mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gigant Bridgestone'a

Gigant Bridgestone'a

Japońska firma Bridgestone, jak wszyscy dobrze wiemy, produkuje opony - co do tego chyba raczej nie ma wątpliwości. Ale jakie opony!

Gigant Bridgestone'a
Marka ma w ofercie ogumienie do samochodów osobowych, motocykli oraz nawet bolidów Formuły 1. Jednak to nie koniec - zwiewni Japończycy zajmują się także dostarczaniem ogumienia do różnego rodzaju maszyn budowlanych, w tym tych największych. I właśnie tutaj padł rekord.

Zapewne wielu z Was widziało te gigantyczne ciężarówki, pracujące w kopalniach odkrywkowych. Maszyny te fachowo zwane są wozidłami sztywnoramowymi i właśnie do nich, między innymi, Bridgestone odlewa opony. I do jednej z nich musiał wyprodukować potwora - największą oponę swiąta o wysokości przekraczającej cztery metry. Nośność jednej opony wynosi 101 ton, a jej obniżony profil i budowa opasania i stopki powodują, że odporność na zużycie jak bardzo wysoka.

Nie mamy jednak informacji co do ceny jednej takiej gumy, ale przewidujemy, że kilka Pand by się za to kupiło.

Podobne wiadomości:

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Bez zimówek ani rusz

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.