mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gigant Bridgestone'a

Gigant Bridgestone'a

Japońska firma Bridgestone, jak wszyscy dobrze wiemy, produkuje opony - co do tego chyba raczej nie ma wątpliwości. Ale jakie opony!

Gigant Bridgestone'a
Marka ma w ofercie ogumienie do samochodów osobowych, motocykli oraz nawet bolidów Formuły 1. Jednak to nie koniec - zwiewni Japończycy zajmują się także dostarczaniem ogumienia do różnego rodzaju maszyn budowlanych, w tym tych największych. I właśnie tutaj padł rekord.

Zapewne wielu z Was widziało te gigantyczne ciężarówki, pracujące w kopalniach odkrywkowych. Maszyny te fachowo zwane są wozidłami sztywnoramowymi i właśnie do nich, między innymi, Bridgestone odlewa opony. I do jednej z nich musiał wyprodukować potwora - największą oponę swiąta o wysokości przekraczającej cztery metry. Nośność jednej opony wynosi 101 ton, a jej obniżony profil i budowa opasania i stopki powodują, że odporność na zużycie jak bardzo wysoka.

Nie mamy jednak informacji co do ceny jednej takiej gumy, ale przewidujemy, że kilka Pand by się za to kupiło.

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando