mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gigant Bridgestone'a

Gigant Bridgestone'a

Japońska firma Bridgestone, jak wszyscy dobrze wiemy, produkuje opony - co do tego chyba raczej nie ma wątpliwości. Ale jakie opony!

Gigant Bridgestone'a
Marka ma w ofercie ogumienie do samochodów osobowych, motocykli oraz nawet bolidów Formuły 1. Jednak to nie koniec - zwiewni Japończycy zajmują się także dostarczaniem ogumienia do różnego rodzaju maszyn budowlanych, w tym tych największych. I właśnie tutaj padł rekord.

Zapewne wielu z Was widziało te gigantyczne ciężarówki, pracujące w kopalniach odkrywkowych. Maszyny te fachowo zwane są wozidłami sztywnoramowymi i właśnie do nich, między innymi, Bridgestone odlewa opony. I do jednej z nich musiał wyprodukować potwora - największą oponę swiąta o wysokości przekraczającej cztery metry. Nośność jednej opony wynosi 101 ton, a jej obniżony profil i budowa opasania i stopki powodują, że odporność na zużycie jak bardzo wysoka.

Nie mamy jednak informacji co do ceny jednej takiej gumy, ale przewidujemy, że kilka Pand by się za to kupiło.

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.