mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwice: Cascada zjeżdża z taśm montażowych

Gliwice: Cascada zjeżdża z taśm montażowych

28 lutego był wielkim dniem dla gliwickiej fabryki Opla. Z taśm montazowych gliwickiej fabryki Opla zjechał pierwszy egzemplarz modelu Cascada - nowego kabrioletu Opla. Projekt „Cascada” zakończy cykl inwestycyjny „Opel Astra 4. Generacji” rozpoczęty w 2009 roku, kiedy to firma uruchomiła produkcję Astry 5-cio drzwiowej Hatch. Kolejne modele to Opel Astra 3- i 4- drzwiowa, uruchomione w roku 2011.

Gliwice: Cascada zjeżdża z taśm montażowych
- Gliwice to miasto o bogatej tradycji w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym i ogromnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Fakt, że kolejny model Opla będzie tu produkowany, ponownie każe zwrócić uwagę na wysiłek regionu i samej fabryki - powiedział Wicepremier Janusz Piechociński, gość honorowy.

Od rozpoczęcia działalności w 1996 r., zakład produkcyjny w Gliwicach jest stałym elementem strategii rynkowej Grupy GM. Cascada to już szósty model Opla budowany przez polskich pracowników w fabryce o najnowocześniejszej infrastrukturze i najwyższych standardach w zakresie jakości. - Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani do produkcji pierwszego kabrioletu zaprojektowanego przez Opla. Jest to złożone przedsięwzięcie, a realizację właśnie takich zobowiązań nasz świetnie zmotywowany zespół opanował z wirtuozerią - powiedział Andrzej Korpak, Dyrektor Zakładu.

Nowy Opel Cascada to pierwszy w historii powojennej motoryzacji w Polsce kabriolet z miękkim dachem i niezwykle rzadko produkowany rodzaj nadwozia wymagający nadzwyczajnej precyzji i jakości w procesie montażu. Jako jeden z czołowych modeli Opla Cascada wyróżnia się nie tylko gabarytami (długość: prawie 4,7 m), lecz także atrakcyjnym wyglądem oraz ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Sztywna konstrukcja nadwozia, zawieszenie przednie z kolumnami HiPerStrut oraz adaptacyjne zawieszenie mechatroniczne FlexiRide zapewniają komfort i dynamikę jazdy. Uruchomienie produkcji Cascady w Gliwicach, po dwóch latach przygotowań, kosztowało 55 mln euro. Zakład rozbudowano o ponad 5,6 tys. m kw. Nowa Cascada będzie dostępna w salonach od kwietnia.Zakład GMMP w Gliwicach kontynuuje ambitny program inwestycyjny i pomimo kryzysu w branży motoryzacyjnej w Europie, koncern GM zainwestował niebagatelna kwotę 900 milionów EUR. Pozwala to na utrzymanie produkcji oraz rozwój współpracy z licznymi (ponad 100) dostawcami na terenie kraju.

Dzięki sukcesom w przyciągnięciu nowych inwestycji, firmie udało się utrzymać zatrudnienie na poziomie około 2 800 osób (koniec 2012 roku).

Fabryka General Motors Manufacturing Poland jest największą zagraniczną inwestycją w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.  Średnio ok. 97% - 98% jej produkcji przeznaczone jest na eksport, co zgodnie z danymi GUS w 2010 roku stanowiło ok. 1 % całego krajowego eksportu.  Poza tak znaczną wielkością sprzedaży na rynki międzynarodowe, pozytywny wpływ na rozwój polskiej gospodarki ma także wkład GMMP w promocję Polski, jako państwa przyjaznego inwestorom.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.