mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwice: Cascada zjeżdża z taśm montażowych

Gliwice: Cascada zjeżdża z taśm montażowych

28 lutego był wielkim dniem dla gliwickiej fabryki Opla. Z taśm montazowych gliwickiej fabryki Opla zjechał pierwszy egzemplarz modelu Cascada - nowego kabrioletu Opla. Projekt „Cascada” zakończy cykl inwestycyjny „Opel Astra 4. Generacji” rozpoczęty w 2009 roku, kiedy to firma uruchomiła produkcję Astry 5-cio drzwiowej Hatch. Kolejne modele to Opel Astra 3- i 4- drzwiowa, uruchomione w roku 2011.

Gliwice: Cascada zjeżdża z taśm montażowych
- Gliwice to miasto o bogatej tradycji w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym i ogromnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Fakt, że kolejny model Opla będzie tu produkowany, ponownie każe zwrócić uwagę na wysiłek regionu i samej fabryki - powiedział Wicepremier Janusz Piechociński, gość honorowy.

Od rozpoczęcia działalności w 1996 r., zakład produkcyjny w Gliwicach jest stałym elementem strategii rynkowej Grupy GM. Cascada to już szósty model Opla budowany przez polskich pracowników w fabryce o najnowocześniejszej infrastrukturze i najwyższych standardach w zakresie jakości. - Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani do produkcji pierwszego kabrioletu zaprojektowanego przez Opla. Jest to złożone przedsięwzięcie, a realizację właśnie takich zobowiązań nasz świetnie zmotywowany zespół opanował z wirtuozerią - powiedział Andrzej Korpak, Dyrektor Zakładu.

Nowy Opel Cascada to pierwszy w historii powojennej motoryzacji w Polsce kabriolet z miękkim dachem i niezwykle rzadko produkowany rodzaj nadwozia wymagający nadzwyczajnej precyzji i jakości w procesie montażu. Jako jeden z czołowych modeli Opla Cascada wyróżnia się nie tylko gabarytami (długość: prawie 4,7 m), lecz także atrakcyjnym wyglądem oraz ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Sztywna konstrukcja nadwozia, zawieszenie przednie z kolumnami HiPerStrut oraz adaptacyjne zawieszenie mechatroniczne FlexiRide zapewniają komfort i dynamikę jazdy. Uruchomienie produkcji Cascady w Gliwicach, po dwóch latach przygotowań, kosztowało 55 mln euro. Zakład rozbudowano o ponad 5,6 tys. m kw. Nowa Cascada będzie dostępna w salonach od kwietnia.Zakład GMMP w Gliwicach kontynuuje ambitny program inwestycyjny i pomimo kryzysu w branży motoryzacyjnej w Europie, koncern GM zainwestował niebagatelna kwotę 900 milionów EUR. Pozwala to na utrzymanie produkcji oraz rozwój współpracy z licznymi (ponad 100) dostawcami na terenie kraju.

Dzięki sukcesom w przyciągnięciu nowych inwestycji, firmie udało się utrzymać zatrudnienie na poziomie około 2 800 osób (koniec 2012 roku).

Fabryka General Motors Manufacturing Poland jest największą zagraniczną inwestycją w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.  Średnio ok. 97% - 98% jej produkcji przeznaczone jest na eksport, co zgodnie z danymi GUS w 2010 roku stanowiło ok. 1 % całego krajowego eksportu.  Poza tak znaczną wielkością sprzedaży na rynki międzynarodowe, pozytywny wpływ na rozwój polskiej gospodarki ma także wkład GMMP w promocję Polski, jako państwa przyjaznego inwestorom.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.