mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwice: "Nie" dla zwolnień grupowych

Gliwice: "Nie" dla zwolnień grupowych

NSZZ Solidarność działający przy gliwickim General Motors Manufacturing Poland kategorycznie sprzeciwia się przymusowym zwolnieniom grupowym w zakładzie (redukcja miała by objąć nawet kilkaset etatów). W tej sprawie związkowcy zwrócili się do zarządu GM Europe.

Gliwice:
Głębokiego kryzysu na rynkach motoryzacyjnych nie udaje się przeczekać, stosując przerwy w produkcji (do tej pory zakłady GMMP miały kilkunastodniowe przestoje), ani opanować różnymi menadżerskimi zabiegami. Wraz ze spadkiem zamówień, a co za tym idzie ograniczeniem produkcji (fabryka będzie pracować tylko na dwie zmiany), realnym zagrożeniem stało się widmo redukcji zatrudnienia w gliwickich zakładach Opla. Decyzja o zwolnieniach grupowych oznaczałaby konieczność redukcji około 700 etatów. Związki zawodowe czeka zatem trudna walka w obronie miejsc pracy.

Solidarność GMMP kategorycznie sprzeciwia się planom przymusowych zwolnień grupowych w General Motors Manufacturing Poland, Sils Centre Gliwice i Premier Manufacturing Support Serwis Poland. W dwóch pierwszych zakładach ciągle jeszcze istnieją szanse na uniknięcie zwolnień (zarząd GMMP podjął decyzję o włączeniu do struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa zadań realizowanych dotychczas poza nim, czyli tzw. insourcing), niestety w firmie Premier niektóre kończące się w lutym 2009 roku kontrakty powodują, że sytuacja pracowników staje się beznadziejna.

Aby oddalić widmo zwolnień, jedną z ostatnich szans jest zapewnienie gliwickiej fabryce takiego wolumenu produkcji, który pozwoli na utrzymanie obecnego stanu załogi. Związki zawodowe domagają się tego od zarządu GM Europe za pośrednictwem Europejskiego Forum Pracowniczego GME.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech