mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwice: "Nie" dla zwolnień grupowych

Gliwice: "Nie" dla zwolnień grupowych

NSZZ Solidarność działający przy gliwickim General Motors Manufacturing Poland kategorycznie sprzeciwia się przymusowym zwolnieniom grupowym w zakładzie (redukcja miała by objąć nawet kilkaset etatów). W tej sprawie związkowcy zwrócili się do zarządu GM Europe.

Gliwice:
Głębokiego kryzysu na rynkach motoryzacyjnych nie udaje się przeczekać, stosując przerwy w produkcji (do tej pory zakłady GMMP miały kilkunastodniowe przestoje), ani opanować różnymi menadżerskimi zabiegami. Wraz ze spadkiem zamówień, a co za tym idzie ograniczeniem produkcji (fabryka będzie pracować tylko na dwie zmiany), realnym zagrożeniem stało się widmo redukcji zatrudnienia w gliwickich zakładach Opla. Decyzja o zwolnieniach grupowych oznaczałaby konieczność redukcji około 700 etatów. Związki zawodowe czeka zatem trudna walka w obronie miejsc pracy.

Solidarność GMMP kategorycznie sprzeciwia się planom przymusowych zwolnień grupowych w General Motors Manufacturing Poland, Sils Centre Gliwice i Premier Manufacturing Support Serwis Poland. W dwóch pierwszych zakładach ciągle jeszcze istnieją szanse na uniknięcie zwolnień (zarząd GMMP podjął decyzję o włączeniu do struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa zadań realizowanych dotychczas poza nim, czyli tzw. insourcing), niestety w firmie Premier niektóre kończące się w lutym 2009 roku kontrakty powodują, że sytuacja pracowników staje się beznadziejna.

Aby oddalić widmo zwolnień, jedną z ostatnich szans jest zapewnienie gliwickiej fabryce takiego wolumenu produkcji, który pozwoli na utrzymanie obecnego stanu załogi. Związki zawodowe domagają się tego od zarządu GM Europe za pośrednictwem Europejskiego Forum Pracowniczego GME.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.