mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwice: "Nie" dla zwolnień grupowych

Gliwice: "Nie" dla zwolnień grupowych

NSZZ Solidarność działający przy gliwickim General Motors Manufacturing Poland kategorycznie sprzeciwia się przymusowym zwolnieniom grupowym w zakładzie (redukcja miała by objąć nawet kilkaset etatów). W tej sprawie związkowcy zwrócili się do zarządu GM Europe.

Gliwice:
Głębokiego kryzysu na rynkach motoryzacyjnych nie udaje się przeczekać, stosując przerwy w produkcji (do tej pory zakłady GMMP miały kilkunastodniowe przestoje), ani opanować różnymi menadżerskimi zabiegami. Wraz ze spadkiem zamówień, a co za tym idzie ograniczeniem produkcji (fabryka będzie pracować tylko na dwie zmiany), realnym zagrożeniem stało się widmo redukcji zatrudnienia w gliwickich zakładach Opla. Decyzja o zwolnieniach grupowych oznaczałaby konieczność redukcji około 700 etatów. Związki zawodowe czeka zatem trudna walka w obronie miejsc pracy.

Solidarność GMMP kategorycznie sprzeciwia się planom przymusowych zwolnień grupowych w General Motors Manufacturing Poland, Sils Centre Gliwice i Premier Manufacturing Support Serwis Poland. W dwóch pierwszych zakładach ciągle jeszcze istnieją szanse na uniknięcie zwolnień (zarząd GMMP podjął decyzję o włączeniu do struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa zadań realizowanych dotychczas poza nim, czyli tzw. insourcing), niestety w firmie Premier niektóre kończące się w lutym 2009 roku kontrakty powodują, że sytuacja pracowników staje się beznadziejna.

Aby oddalić widmo zwolnień, jedną z ostatnich szans jest zapewnienie gliwickiej fabryce takiego wolumenu produkcji, który pozwoli na utrzymanie obecnego stanu załogi. Związki zawodowe domagają się tego od zarządu GM Europe za pośrednictwem Europejskiego Forum Pracowniczego GME.

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i...

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.