mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwice: "Nie" dla zwolnień grupowych

Gliwice: "Nie" dla zwolnień grupowych

NSZZ Solidarność działający przy gliwickim General Motors Manufacturing Poland kategorycznie sprzeciwia się przymusowym zwolnieniom grupowym w zakładzie (redukcja miała by objąć nawet kilkaset etatów). W tej sprawie związkowcy zwrócili się do zarządu GM Europe.

Gliwice:
Głębokiego kryzysu na rynkach motoryzacyjnych nie udaje się przeczekać, stosując przerwy w produkcji (do tej pory zakłady GMMP miały kilkunastodniowe przestoje), ani opanować różnymi menadżerskimi zabiegami. Wraz ze spadkiem zamówień, a co za tym idzie ograniczeniem produkcji (fabryka będzie pracować tylko na dwie zmiany), realnym zagrożeniem stało się widmo redukcji zatrudnienia w gliwickich zakładach Opla. Decyzja o zwolnieniach grupowych oznaczałaby konieczność redukcji około 700 etatów. Związki zawodowe czeka zatem trudna walka w obronie miejsc pracy.

Solidarność GMMP kategorycznie sprzeciwia się planom przymusowych zwolnień grupowych w General Motors Manufacturing Poland, Sils Centre Gliwice i Premier Manufacturing Support Serwis Poland. W dwóch pierwszych zakładach ciągle jeszcze istnieją szanse na uniknięcie zwolnień (zarząd GMMP podjął decyzję o włączeniu do struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa zadań realizowanych dotychczas poza nim, czyli tzw. insourcing), niestety w firmie Premier niektóre kończące się w lutym 2009 roku kontrakty powodują, że sytuacja pracowników staje się beznadziejna.

Aby oddalić widmo zwolnień, jedną z ostatnich szans jest zapewnienie gliwickiej fabryce takiego wolumenu produkcji, który pozwoli na utrzymanie obecnego stanu załogi. Związki zawodowe domagają się tego od zarządu GM Europe za pośrednictwem Europejskiego Forum Pracowniczego GME.

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.