mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwicka Zafira tuż, tuż

Gliwicka Zafira tuż, tuż

Trwają przygotowania do seryjnej produkcji Zafiry w zakładzie Opla w Gliwicach. "20 czerwca zakład rozpocznie produkcję w systemie trzyzmianowym przez 24 godziny na dobę" - informuje Wojciech Osoś, rzecznik koncernu General Motors Poland. Już teraz pierwsze sztuki nowego modelu są poddawane szczegółowym testom.

Gliwicka Zafira tuż, tuż

Natomiast w Gliwicach przygotowania ruszyły pełną parą - produkcja będzie odbywać się przez całą dobę! W maju trwała dwutygodniowa przerwa technologiczna, podczas której instalowano nowe maszyny i urządzenia. W związku z realizowanym projektem konieczne stało się zorganizowanie trzeciej zmiany, rozbudowanie linii produkcyjnej i przystosowanie jej do produkcji Zafiry. W ramach zapowiadanego zwiększenia zatrudnienia przyjętych zostało 700 osób, które na bieżąco są szkolone i zaznajamiane ze specyfiką konkretnego stanowiska pracy.

Gliwickie zakłady nieprzypadkowo zostały wybrane na miejsce produkcji nowego modelu minivana. Fabryka właściwie od samego początku działalności kojarzona jest z wysoką jakością oraz z systemem produkcji elastycznie reagującym na potrzeby rynku. Zakład Opla w Gliwicach, realizując prestiżowy projekt jakim jest produkcja nowego modelu Zafira, odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w strukturach światowego koncernu General Motors.

Zakład Opel Polska jest jedną z największych inwestycji koncernu General Motors na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po rekordowym czasie budowy, obejmującym 22 miesiące, już w kwietniu 1998 r ruszyła produkcja części, a  po czterech kolejnych miesiącach zakład opuściła pierwsza Astra Classic. W 2000 roku Opel Polska, jako jedyna fabryka koncernu General Motors, uruchomił produkcję microvana Opla - Agila. Dodatkowo w polskim zakładzie wytwarzana jest Astra Classic II.

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Na targach motoryzacyjnych w Szanghaju zadebiutuje elektryzująca premiera Skody. Pięciodrzwiowy SUV potrafi pokonać nawet 500 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną, a do tego posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia.