mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwicka Zafira tuż, tuż

Gliwicka Zafira tuż, tuż

Trwają przygotowania do seryjnej produkcji Zafiry w zakładzie Opla w Gliwicach. "20 czerwca zakład rozpocznie produkcję w systemie trzyzmianowym przez 24 godziny na dobę" - informuje Wojciech Osoś, rzecznik koncernu General Motors Poland. Już teraz pierwsze sztuki nowego modelu są poddawane szczegółowym testom.

Gliwicka Zafira tuż, tuż

Natomiast w Gliwicach przygotowania ruszyły pełną parą - produkcja będzie odbywać się przez całą dobę! W maju trwała dwutygodniowa przerwa technologiczna, podczas której instalowano nowe maszyny i urządzenia. W związku z realizowanym projektem konieczne stało się zorganizowanie trzeciej zmiany, rozbudowanie linii produkcyjnej i przystosowanie jej do produkcji Zafiry. W ramach zapowiadanego zwiększenia zatrudnienia przyjętych zostało 700 osób, które na bieżąco są szkolone i zaznajamiane ze specyfiką konkretnego stanowiska pracy.

Gliwickie zakłady nieprzypadkowo zostały wybrane na miejsce produkcji nowego modelu minivana. Fabryka właściwie od samego początku działalności kojarzona jest z wysoką jakością oraz z systemem produkcji elastycznie reagującym na potrzeby rynku. Zakład Opla w Gliwicach, realizując prestiżowy projekt jakim jest produkcja nowego modelu Zafira, odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w strukturach światowego koncernu General Motors.

Zakład Opel Polska jest jedną z największych inwestycji koncernu General Motors na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po rekordowym czasie budowy, obejmującym 22 miesiące, już w kwietniu 1998 r ruszyła produkcja części, a  po czterech kolejnych miesiącach zakład opuściła pierwsza Astra Classic. W 2000 roku Opel Polska, jako jedyna fabryka koncernu General Motors, uruchomił produkcję microvana Opla - Agila. Dodatkowo w polskim zakładzie wytwarzana jest Astra Classic II.

 


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech