mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwicki Opel szykuje się do produkcji nowej Astry

Gliwicki Opel szykuje się do produkcji nowej Astry

W zakładzie GM Opel w Gliwicach pełną parą trwają przygotowania do seryjnej produkcji nowej Astry. Obecnie wszyscy pracownicy produkcyjni gliwickiego Opla są szkoleni w zakresie montażu nowej Astry bezpośrednio na linii produkcyjnej. Od początku września planowane jest rozpoczęcie finalnej fazy pilotażowej.

Gliwicki Opel szykuje się do produkcji nowej Astry
Od początku września planowane jest rozpoczęcie finalnej fazy pilotażowej, która ma na celu potwierdzenie prawidłowego przebiegu wszystkich procesów produkcyjnych, najwyższej jakości produkowanych samochodów, wydajności linii oraz gotowości do rozpoczęcia produkcji seryjnej na najwyższym światowym poziomie. Łącznie powstanie ok. 300 samochodów pilotażowych. Termin rozpoczęcia produkcji w Gliwicach planowany jest na czwarty kwartał tego roku.

Nowa Astra w wersji hatchback (5-drzwiowa) produkowana będzie na jednej linii produkcyjnej z pozostałymi modelami - Astrą III sedan oraz Zafirą. W ramach przygotowań do produkcji tego nowego samochodu kompaktowego, wydział tłoczni  został rozbudowany o ok. 4 000 m2. Zainstalowano nową linię pras oraz kompaktową prasę wielostopniową - obydwie całkowicie zrobotyzowane. Po udanych próbach tłoczenia paneli do nowej Astry, rozpoczęto regularne dostawy pierwszych elementów nadwozia do zakładów w Ellsmere Port oraz na potrzeby produkcji własnej.

Ze względu na bardzo zaawansowaną strukturę karoserii znacznie rozbudowana została linia produkcyjna na wydziale Spawalni. Powstała oddzielna, w pełni zrobotyzowana, część linii głównej dla nowego modelu. Zapewnia ona pełną elastyczność i najwyższą jakość produkcji. Łącznie na Spawalni zostało zamontowanych 90 nowych robotów, a  sam wydział rozbudowano o ok. 6 000 m2.

Na wydziale Lakierni powstała nowa stacja 6 robotów do uszczelnień karoserii oraz został wydłużony piec zabezpieczenia antykorozyjnego, tzw. kataforezy. Z kolei na wydziale Montażu Głównego wprowadzono nowe rozwiązania z zakresu elektroniki stosowanej, związane z wyższy stopień informatyzacji nowej Astry. Zmiany te wynikały ze zwiększonych wymagań technicznych i jakościowych nowego modelu.

Nowy model będzie miał swoją premierę podczas najbliższych Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, które rozpoczynają się 17 września br. Dwa egzemplarze  ekspozycyjne tego modelu, specjalnie na to wydarzenie, przygotowane zostały przez zakład w Gliwicach. Nowa Astra będzie najbardziej zaawansowanym technicznie samochodem seryjnym produkowanym w Polsce.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Astra H z pazurem

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.