mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwicki zakład w czołówce GM

Gliwicki zakład w czołówce GM

Fabryka General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach, znalazła się w grupie kilku najlepszych fabryk, w których uruchomiony zostanie montaż kolejnej generacji samochodu kompaktowego koncernu GM.

Gliwicki zakład w czołówce GM

Obiekt w Gliwicach, otwarty w 1998 roku, jest jedną z najmłodszych oraz najsłabiej zautomatyzowanych fabryk należących do koncernu General Motors Europe. Przykładem jest spawalnia nadwozia, której stopień zautomatyzowana wynosi 35%, czyli znacznie mniej niż w innych zakładach koncernu w Europie Zachodniej. Mimo to Gliwice stanowią w grupie wyznacznik pod względem jakości i wydajności, a stosunkowo niski poziom zautomatyzowania zapewnia większą elastyczność procesu produkcji.

Gliwice są w ścisłej czołówce wśród zakładów GME pod względem jakości wykonania. Aż 96,7% wyprodukowanych tam samochodów pomyślnie przechodni wewnętrzny proces kontroli jakości i nie wymaga dodatkowych napraw. Tak wysoki poziom jakości to w dużej mierze zasługa młodej i wysoko zmotywowanej kadry pracowniczej.

Zakłady w Gliwicach rozpoczęły pod koniec sierpnia produkcję modelu Opel Astra III sedan. Jest to trzeci Opel po Astrze Classic i Zafirze, który jest produkowany w Gliwicach. Nowej generacji Opel Agila wraz z siostrzanym Suzuki Splash będzie natomiast wytwarzany w zakładach Suzuki na Węgrzech.

Polski zakład znajduje się w gronie czterech fabryk GME, gdzie planowana jest produkcja samochodu kompaktowego kolejnej generacji opartego na tzw. platformie Delta (debiut przewidywany jest na rok 2010).

Przeczytaj także:

Szansa dla Żerania (2007-09-18)

Pierwsza Astra sedan z Gliwic (2007-08-22)


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.