mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gliwicki zakład w czołówce GM

Gliwicki zakład w czołówce GM

Fabryka General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach, znalazła się w grupie kilku najlepszych fabryk, w których uruchomiony zostanie montaż kolejnej generacji samochodu kompaktowego koncernu GM.

Gliwicki zakład w czołówce GM

Obiekt w Gliwicach, otwarty w 1998 roku, jest jedną z najmłodszych oraz najsłabiej zautomatyzowanych fabryk należących do koncernu General Motors Europe. Przykładem jest spawalnia nadwozia, której stopień zautomatyzowana wynosi 35%, czyli znacznie mniej niż w innych zakładach koncernu w Europie Zachodniej. Mimo to Gliwice stanowią w grupie wyznacznik pod względem jakości i wydajności, a stosunkowo niski poziom zautomatyzowania zapewnia większą elastyczność procesu produkcji.

Gliwice są w ścisłej czołówce wśród zakładów GME pod względem jakości wykonania. Aż 96,7% wyprodukowanych tam samochodów pomyślnie przechodni wewnętrzny proces kontroli jakości i nie wymaga dodatkowych napraw. Tak wysoki poziom jakości to w dużej mierze zasługa młodej i wysoko zmotywowanej kadry pracowniczej.

Zakłady w Gliwicach rozpoczęły pod koniec sierpnia produkcję modelu Opel Astra III sedan. Jest to trzeci Opel po Astrze Classic i Zafirze, który jest produkowany w Gliwicach. Nowej generacji Opel Agila wraz z siostrzanym Suzuki Splash będzie natomiast wytwarzany w zakładach Suzuki na Węgrzech.

Polski zakład znajduje się w gronie czterech fabryk GME, gdzie planowana jest produkcja samochodu kompaktowego kolejnej generacji opartego na tzw. platformie Delta (debiut przewidywany jest na rok 2010).

Przeczytaj także:

Szansa dla Żerania (2007-09-18)

Pierwsza Astra sedan z Gliwic (2007-08-22)


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.