mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Globalny portal społecznościowy Volvo

Globalny portal społecznościowy Volvo

Administrowany przez Volvo Trucks portal społecznościowy worldtrucker.com objął swoim zasięgiem już 40 krajów. Volvo uruchomiło portal wiosną ubiegłego roku, wcześniej testując go w Szwecji i we Włoszech. Głównym powodem powstani stron, był zamiar zbudowania największej i najaktywniejszej społeczności kierowców samochodów ciężarowych na świecie. Firma ma nadzieję, że w ten sposób zwiększy zainteresowanie profesją i ułatwi rekrutację nowych kierowców.

Globalny portal społecznościowy Volvo
Portal przyciągnął już ponad 10 000 kierowców. Utworzone zostały lokalne centra administracyjne portalu w dziesięciu krajach. Dostępne są wersje językowe: włoska, szwedzka, holenderska, hiszpańska, francuska, rosyjska, niemiecka, polska i angielska. Wraz z najnowszą aktualizacją, obejmującą m.in. wersję portalu na telefon komórkowy i zmianę szaty graficznej, portal został udostępniony na całym świecie.
Już na samym początku zdecydowano, że Worldtrucker będzie dostępny dla każdego, kto interesuje się samochodami ciężarowymi, niezależnie od marki użytkowanego pojazdu. Volvo Trucks, jako firma, będzie trzymała się w cieniu i pozwoli użytkownikom wypełniać portal treścią.
Portal ułatwia kierowcom pozostawanie w kontakcie z rodzinami. Przyjaciele i znajomi łatwo mogą wymieniać swoje doświadczenia i nawiązywać nowe, międzynarodowe znajomości. Mają możliwość prezentacji swoich zdjęć z drogi, wysyłając je przez telefon komórkowy bezpośrednio na portal, dzięki czemu nie muszą wozić ze sobą laptopa. Umożliwiając tworzenie społeczności, Volvo Trucks ma nadzieję urozmaicić życie kierowców i wzbudzić zainteresowanie tym zawodem. Niedobór kierowców zawodowych na całym świecie jest poważnym problemem dla branży transportowej.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

~Jules 2011-03-27

teraz informacje będą pewnie zdomonowane przez debiutujące hybrydy - C30 BEV i V60 Plug-In

kosmoss 2011-03-21

Fajna inicjatywa , dzięki temu popularnemu przekazowi będzie można poznać szczegóły i nowinki dotyczące starszych i najnowszych modeli Volvo od modelu C30 po XC90.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.