mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Globalny wyścig Mercedesa

Globalny wyścig Mercedesa

Dokładnie 99 lat po tym jak samochody marki Mercedes-Benz odbyły pierwszą transkontynentalną podróż, niemiecki producent zaprasza do uczestnictwa w kolejnej długodystansowej podróży z Paryża do Pekinu. Do tego celu zostanie wystawionych kilkadziesiąt modeli nowej generacji Mercedesa Klasy E.

Globalny wyścig Mercedesa

W maratonie, który odbył się prawie wiek temu, organizatorzy musieli zmienić bieg trasy z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Tegoroczna trasa przebiega zgodnie z założeniami z początków dwudziestego wieku, lecz zmienił się główny cel podróży. W tamtych latach miał on udowodnić wyższość pojazdu samochodowego nad koniem. Do teraźniejszego celu należy próba pobicia rekordu spalania, pomimo tego, że terminarz wyścigu jest bardzo napięty.

Już 21 października 2006 roku wystartują 33 egzemplarze Mercedesów Klasy E, które pokonają dystans 13.600 kilometrów, podzielonych na etapy mierzące od 1.900 do 3.400 kilometrów. Zanim dotrą do celu, trasa będzie przebiegać przez tereny aż ośmiu krajów. Potencjalni kandydaci mogą się zgłaszać do rajdu 'E-Class Experience' poprzez strony internetowe Mercedesa. Aby jednak do niego przystąpić trzeba mieć nie tylko ważny paszport oraz prawo jazdy, lecz także być zdrowym i sprawnym fizycznie oraz wykazać się odrobiną inwencji. Na każdym etapie wyścigu samochód prowadzić będzie na zmianę dwóch kierowców.

Producent liczy na to, że podczas podróży uda się poprawić rekord osiągnięty wiosną 2005 roku przez trzy seryjne wersje modelu E 320 CDI. Wtedy też wysokoprężne modele ustanowiły trzy rekordy światowe oraz dziewiętnaście klasowych na dystansie 160 tysięcy kilometrów. Kilka dni później te same samochody pokonały trasę o długości tysiąca mil na jednym zbiorniku paliwa. Średnie zużycie paliwa na odcinku 1672 kilometrów wyniosło wtedy 4,75l/100km.

Wraz z osiągnięciem mety przez zawodników, co planowane jest na 17 listopada, Mercedes-Benz zamierza rozpocząć trzecią część kampanii reklamowej na rzecz nowej generacji modeli klasy E, otwierając przy tym nowy, międzynarodowy salon samochodowy.

Czytaj także:

Klasa E po liftingu (2006-07-21)

Mercedes Klasy (AM)G (2006-07-31)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa E
Mercedes Klasa E
Cena podstawowa już od: 187 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.