mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Golf, Fiesta czy iQ?

Golf, Fiesta czy iQ?

Po jednym przedstawicielu z segmentu mini, małych oraz kompaktowych aut zakwalifikowało się do finałowej rundy konkursu o tytuł World Car of the Year. Poza główną kategorią poznaliśmy również trójki finalistów w pozostałych trzech kategoriach.

Golf, Fiesta czy iQ?

Choć swoją historią nie może równać się do europejskiego konkursu Car of the Year, to jednak plebiscyt na Światowy Samochód Roku dość szybko zyskał duży prestiż i jest pożądanym tytułem przez producentów. W końcu rywalizują w nim ze sobą auta, które mogą być dostępne na całkowicie różnych kontynentach. Również jurorzy (59 z 25 państw) pochodzą aż z sześciu kontynentów, przez co końcowy wynik pokazuje faktyczne zainteresowanie danym modelem w różnych regionach świata.

Po intensywnych testach, jakim poddane zostały modele od końca stycznia br., kiedy to z 51 nominowanych modeli z całego świata poznaliśmy finałowe dziesiątki w poszczególnych kategoriach, przyszedł czas na ostatni etap i ogłoszenie ścisłych finalistów tegorocznej edycji konkursu.

W kategorii ogólnej, tej najważniejszej, w której zwycięstwo daje prawo do noszenia tytuły World Car of the Year 2009 w rywalizacji pozostały Ford Fiesta, Toyota iQ oraz Volkswagen Golf VI.

W kategorii World Performance Car o zwycięstwo rywalizują Corvette ZR1, Nissan GT-R oraz Porsche 911 Carrera. O miano najciekawszego designu i tytuł World Car Design walczą Citroen C5, Fiat 500 oraz Jaguar XF. I wreszcie w kategorii na najbardziej ekologiczny model (World Green Car) o miano najlepszego walczą Honda FCX Clarity, Mitsubishi iMiEV oraz Toyota iQ.

Ostateczne werdykty, poprzedzone ostatnimi testami i jeszcze jednym głosowaniem, poznamy dokładnie za miesiąc (9. kwietnia) podczas wystawy samochodowej w Nowym Jorku.

A według Ciebie, który z finałowych modeli zdobędzie tytuł WCOTY? 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 050 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 61 520 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: Fiesta Golf iQ WCOTY

Podobne wiadomości:

Nowy Park Assist – łatwiejsze parkowanie

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Ford Fiesta - znamy polskie ceny

Nowy Ford Fiesta - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

~franka 2009-03-15

Zarządców Hondy ustalających wysokie polskie ceny na małe modele aut Honda, jak Jazz i City wysyłam do lekarza i na długi odpoczynek od ciężkiej pracy. Odpoczną to wróci im rozum.

~hauek 2009-03-12

ja już jeździłęm Toyotą iQ i jest rewelacyjny, zarówno pod względem osiągów, technologii, bezpieczeństwa, zwrotności większej od Smarta, i oczywiście świetnym wyposażeniu. WCOTY dla Toyoty

~Krzysztof D 2009-03-12

Moim zdaniem pierwsze miejsce dla Fiesty za design , oraz wiele praktycznych atutów użytkowych jak i przyjemnych dla oka, drugie miejsce dla Toyoty iQ za nowoczesne rozwiązania ale nie wiem dlaczego w tej trójce znalazł się Golf (na początku myślałem , że to jest model IV generacji - wydaje mi się, ze marka VW śmieje się z klienta mówiąc, że daje im coś nowego , klient się nabiera i kupuje starego Golfa pod nazwą nowego)....

~Brunner 2009-03-11

No właśnie, czy w decyzji jury jest też miejsce na ocenianie tych modeli pod wzgledem ceny? W sensie, czy do wszystkich innych testów i osiągów dopisują też tabelkę cen? Bo tak to myślę, że z głównej kategori rzeczywiście wygrać powininna Fiesta, bo w przeliczeniu "na cenę" pewnie położy i VW, i Toyotę...

~Toyota IQ 2009-03-11

Z całym szacunkiem dla IQ i tego co ma w sobie. Ale cena za takie male auto jest b. wysoka...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando