mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Golf GTI najlepszym "hot-hatch"

Golf GTI najlepszym "hot-hatch"

Brytyjski magazyn What Car? przyznał swoje nagrody dla najlepszych samochodów. W kategorii "Best Hot Hatch" prym wiedzie topowa wersja niemieckiego kompaktowego modelu.

Golf GTI najlepszym

Szczególnie chwalono mocny i dynamiczny dwulitrowy silnik o mocy 200 KM: "Golf GTI pokonał swoją konkurencję przede wszystkim doskonałą dynamiką w całym zakresie prędkości obrotowych. Bez gwałtownych zmian biegów pokazuje on natychmiast swoje nieprzeciętne możliwości także przy niskich obrotach" - brzmniał głos jury. To pożądane, branżowe trofeum odebrał w Londynie prof. dr Wilfried Bockelmann, Członek Zarządu Volkswagena.

Golf GTI jest sprzedawany w Wielkiej Brytanii od początku 2005 roku i godnie kontynuuje pełną sukcesów tradycję swojego poprzednika. Od momentu prezentacji Golf GTI otrzymał  w sumie cztery brytyjskie wyróżnienia -nagrody BBC Top Gear, Fifth Gear, The Sun i The Mail on Sudany, a w teście porównawczym jednoznacznie pokonał konkurencję.

Również Touran otrzymał od jury magazynu What car? bardzo dobre oceny i po raz drugi z kolei został wybrany najlepszym kompaktowym vanem. Jurorzy uzasadnili swój wybór następująco: "Jeżeli chcemy przewieźć dużo osób i dużo bagażu, a mimo to szukamy samochodu, którym będzie łatwo manewrować i parkować, to wszechstronny Touran jest na pewno dobrym wyborem. Jest on dostępny w wersji pięcio- lub siedmio-osobowej, a komfort jazdy jest o wiele wyższy, niż w wielu innych vanach tej klasy."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.