Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Golf o sportowej duszy

Golf o sportowej duszy

241KM i 320Nm zapewniają emocjonującą jazdę

Golf o sportowej duszy

Na przełomie maja i czerwca w Madrycie Volkswagen zaprezentował najsilniejszego z dotychczas produkowanych seryjnie Golfów – Golfa R32.

Sportową, dynamiczną jazdę zapewnia kompaktowy, 6-cylindrowy silnik V6 o pojemności 3.2l. Pod względem technicznym wyróżnia się on takimi cechami jak bezstopniowo przestawialny wałek rozrządu zaworów ssących i wałek rozrządu zaworów wydechowych, selektywną regulacją spalania stukowego oraz zmienną geometrią kolektora ssącego. Dzięki temu maksymalna moc, czyli 241KM osiągana jest przy 6250obr/min, a maksymalny moment obrotowy uzyskuje się już przy 2800obr/min. Najsilniejszy z Golfów osiąga prędkość maksymalną 245km/h, a aby rozpędzić się do „setki” potrzebuje 6,4s. Siła napędowa przenoszona jest na wszystkie cztery koła przez 6-biegową skrzynię biegów o położonych blisko siebie stopniach przełożenia.

Sportowy charakter tego auta podkreśla nie tylko jednostka napędowa, która zapewnia wspaniałe osiągi.

Układ wydechowy z dwoma rurami po obu stronach zapewnia odpowiednie dla sportowego auta wrażenia słuchowe i wzrokowe. Charakterystyczny jest również przód pojazdu z dużymi otworami wlotu powietrza. Także wnętrze samochodu zdradza, na co go stać. Czarna skórzana tapicerka, aplikacje ze szczotkowanego aluminium na pedałach, kokpicie i drążku zmiany biegów, kubełkowe fotele i skórzana kierownica świadczą o sportowych charakterze Golfa R32.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj