mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Golfy na tor!

Golfy na tor!

Począwszy od kwietnia tego roku swoje starty zainauguruje nowy na polskich torach wyścigowych serial. Razem z eliminacjami w Czechach i Niemczech będziemy mogli obserwować walkę podczas 7 wyścigów.

Golfy na tor!

Do startu w Volkswagen Castrol Cup stanie 25 identycznych Golfów V generacji przygotowanych do profesjonalnych zawodów.

Ciekawostką jest to, że będą to auta napędzane silnikami diesla! Tak właśnie - VW wymyślił nowy sposób promocji swoich produktów wyposażonych w wysokoprężne jednostki.

Wiadomo już, że za kierownicami aut z 2-litrowymi TDI o mocy 185 koni zasiądą kierowcy z trzech krajów goszczących puchar, a podczas inauguracji jednego z Golfów poprowadzi Tomasz Kuchar.

Wrocławianin nie zakończył jeszcze oficjalnie kariery w rajdach, ale nie zobaczymy go raczej w tym roku w żadnej eleminacji Mistrzostw Świata, gdzie widział swoje miejsce do tej pory w klasyfikacji aut produkcyjnych.

Organizatorzy Volkswagen Castrol Cup zaplanowali 7 wyścigów, których zwycięzca otrzyma Golfa TDI oraz tytuł Mistrza Polski. Dla pierwszych 12 zawodników ufundowano nagrody pieniężne.

W ramach Volkswagen Castrol Cup przez kolejne trzy lata w każdym sezonie odbywając się będzie 7-8 wyścigów, podczas których kibice będą mogli zobaczyć szybkie Golfy i znakomitych kierowców z kilku państw.

Każdy wyścig będzie trwał 40 minut plus 1 okrążenie, a między 10 a 30 minutą obowiązkowa będzie wymiana dwóch kół na jednej osi. Tak więc do rywalizacji zawodników na torze dołączą zmagania ekip technicznych w boksach.

Ideą Pucharu Volkswagen Castrol Cup jest umożliwienie startu młodym zawodnikom, aby mogli spróbować swoich sił w walce z rutynowanymi kierowcami startującymi w profesjonalnych zawodach.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez producenta będzie prezentacja i możliwość nabycia jeszcze w tym roku limitowanej (500 szt.) wersji Golfa V pod nazwą Volkswagen Golf TDI Cup.

Oto nieoficjalny kalendarz Volkswagen Castrol Cup:
1. 15-16 Kwiecień - POZNAŃ (PL)
2. 29-30 Kwiecień - BRNO (CZ)
3. 03-04 Czerwiec - KIELCE (PL)
4. 08-09 Lipiec - POZNAŃ (PL)
5. 12-14 Sierpień - EUROSPEEDWAY (D)
6. 02-03 Wrzesień - KIELCE (PL)
7. 07-09 Październik - OESCHERSLEBEN (D)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.