mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Golfy na tor!

Golfy na tor!

Począwszy od kwietnia tego roku swoje starty zainauguruje nowy na polskich torach wyścigowych serial. Razem z eliminacjami w Czechach i Niemczech będziemy mogli obserwować walkę podczas 7 wyścigów.

Golfy na tor!

Do startu w Volkswagen Castrol Cup stanie 25 identycznych Golfów V generacji przygotowanych do profesjonalnych zawodów.

Ciekawostką jest to, że będą to auta napędzane silnikami diesla! Tak właśnie - VW wymyślił nowy sposób promocji swoich produktów wyposażonych w wysokoprężne jednostki.

Wiadomo już, że za kierownicami aut z 2-litrowymi TDI o mocy 185 koni zasiądą kierowcy z trzech krajów goszczących puchar, a podczas inauguracji jednego z Golfów poprowadzi Tomasz Kuchar.

Wrocławianin nie zakończył jeszcze oficjalnie kariery w rajdach, ale nie zobaczymy go raczej w tym roku w żadnej eleminacji Mistrzostw Świata, gdzie widział swoje miejsce do tej pory w klasyfikacji aut produkcyjnych.

Organizatorzy Volkswagen Castrol Cup zaplanowali 7 wyścigów, których zwycięzca otrzyma Golfa TDI oraz tytuł Mistrza Polski. Dla pierwszych 12 zawodników ufundowano nagrody pieniężne.

W ramach Volkswagen Castrol Cup przez kolejne trzy lata w każdym sezonie odbywając się będzie 7-8 wyścigów, podczas których kibice będą mogli zobaczyć szybkie Golfy i znakomitych kierowców z kilku państw.

Każdy wyścig będzie trwał 40 minut plus 1 okrążenie, a między 10 a 30 minutą obowiązkowa będzie wymiana dwóch kół na jednej osi. Tak więc do rywalizacji zawodników na torze dołączą zmagania ekip technicznych w boksach.

Ideą Pucharu Volkswagen Castrol Cup jest umożliwienie startu młodym zawodnikom, aby mogli spróbować swoich sił w walce z rutynowanymi kierowcami startującymi w profesjonalnych zawodach.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez producenta będzie prezentacja i możliwość nabycia jeszcze w tym roku limitowanej (500 szt.) wersji Golfa V pod nazwą Volkswagen Golf TDI Cup.

Oto nieoficjalny kalendarz Volkswagen Castrol Cup:
1. 15-16 Kwiecień - POZNAŃ (PL)
2. 29-30 Kwiecień - BRNO (CZ)
3. 03-04 Czerwiec - KIELCE (PL)
4. 08-09 Lipiec - POZNAŃ (PL)
5. 12-14 Sierpień - EUROSPEEDWAY (D)
6. 02-03 Wrzesień - KIELCE (PL)
7. 07-09 Październik - OESCHERSLEBEN (D)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando