mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Golfy ruszyły

Golfy ruszyły

22-letni Litwin Robertas Kupcikas wygrał pierwszy z serii wyścigów Volkswagen Castrol Cup. Po zaciętej walce zostawił za sobą Jakuba Golca i Zbigniewa Szwagierczaka.

Golfy ruszyły

W obecności Hansa Van Der Falka prezesa Kulczyk Tradex, Janusza Gładysza pomysłodawcy Pucharu i prezesa Volkswagen Racing Polska oraz Andrzeja Witkowskiego prezesa Polskiego Związku Motorowego, 16 golfów ruszyło do wyścigu trwającego 40 minut i jedno dodatkowe okrążenie.
 
Dwóch pierwszych na mecie zawodników ruszyło również z pierwszych pól startowych. Na pierwszym zakręcie drugiego okrążenia Polak wyprzedził Litwina. Trzeci jechał startujący jako szósty Paweł Soja a za nim Rafał Rulski. Ta czwórka odskoczyła rywalom. Na piątym kółku Kupcikas odzyskał prowadzenie a Rulski wyprzedził Soję.
 
W międzyczasie rywalizację zakończył jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych Tomasz Kuchar który startował jako gość specjalnych Golfem VIP CAR. W aucie posłuszeństwa odmówiła skrzynia biegów. Jako pierwszy na zmianę opon zjechał Piotr Litwinowicz a za nim Soja i łukasz Starowicz. w międzyczasie na pierwszych miejscach bez zmian. Wszyscy czekają na zjazd Kupcikasa i Golca.
 
Wreszcie są w depot. Mechanicy z teamu Golca, pracujący też dla Zbigniewa Szwagierczaka są szybsi od Litwinów. Brawa od licznie zgromadzonej publiczności. Z niewielką przewagą Golec prowadzi ale z każdym następnym kółkiem zwycięzca Pucharu Toyoty Yaris zbliża się do poznaniaka. W czołówce oglądamy też jak Damian Sawicki, mający za sobą starty w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii stara się przejść 17-letniego Roberta Lukasa. Pogięta blacha w golfie Sawickiego mówi sama za siebie.
 
Tymczasem kibice trzymają kciuki za Kubą Golcem. To jednak za mało, widać że rywal jest szybszy. Tym samym Robertas Kupcikas wygrywa I (historyczną) rundę Volkswagen Castrol Cup. Kolejne emocje związane z VW Castrol Cup już w weekend 29-30 kwietnia na czeskim torze w Brnie.
 
Pierwsza dziesiątka I eliminacji VW Castrol Cup:
 
1. Robertas Kupcikas (Jonusis Racing) 42:30.370
2. Jakub Golec (A.Wielkopolski) + 5.582
3. Zbigniew Szwagierczak (KM Bednary) + 19.041
4. Bartłomiej Steinhof (A. Krakowski) + 22.424
5. Damian Sawicki (DSMB) + 30.412
6. Robert Lukas (A.Kielecki) + 32.131.
7. Mirosław Gąsecki (A. Wielkopolski) + 37.340
8. Paweł Soja (Tabos Kart Nysa) + 38.563
9. Rafał Rulski (A. Rzemieślnik) + 48.170
10. Marcin Pasecki (A. Beskidzki) + 53.354

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.