mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodrich tworzy nową fabrykę w Rzeszowie

Goodrich tworzy nową fabrykę w Rzeszowie

Bazując na sukcesie krośnieńskiej fabryki podwozi, Goodrich zaczyna prace nad drugą fabryką w Polskiej Dolinie Lotniczej. Goodrich buduje swoją nową inwestycję w miejscu, z którego początkowo będzie wspierać działania firmy w zakresie produkcji podwozi samolotowych w już istniejących obiektach a w przyszłości przyczyni się do rozwoju również innych inicjatyw firmy. Inwestycja kosztować będzie ponad 50 milionów dolarów a fabryka zatrudniać będzie około 250 osób. Produkcja powinna zostać uruchomiona w drugim kwartale 2012 roku.

Firma Goodrich rozpoczęła przygotowywanie nowego 13-akrowego terenu budowy w Rzeszowie. Teren nabyty w 2008 r., usytuowany jest w wygodnym sąsiedztwie rzeszowskiego międzynarodowego lotniska, w samym sercu Polskiej Doliny Lotniczej.
 
Nowa fabryka będzie już drugą inwestycją firmy w Polsce. Pierwszy zakład Goodrich znajduje się w Krośnie, gdzie produkowane i składane są części do podwozi samolotowych zarówno dla armii, jak i klientów korporacyjnych np. Airbus, Boeing, Gulfstream czy Lockheed Martin. Założona w formie joint venture 15 lat temu, od 2001 krośnieńska fabryka w całości należy do firmy Goodrich i zatrudnia ponad 400 osób.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.