mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodrich tworzy nową fabrykę w Rzeszowie

Goodrich tworzy nową fabrykę w Rzeszowie

Bazując na sukcesie krośnieńskiej fabryki podwozi, Goodrich zaczyna prace nad drugą fabryką w Polskiej Dolinie Lotniczej. Goodrich buduje swoją nową inwestycję w miejscu, z którego początkowo będzie wspierać działania firmy w zakresie produkcji podwozi samolotowych w już istniejących obiektach a w przyszłości przyczyni się do rozwoju również innych inicjatyw firmy. Inwestycja kosztować będzie ponad 50 milionów dolarów a fabryka zatrudniać będzie około 250 osób. Produkcja powinna zostać uruchomiona w drugim kwartale 2012 roku.

Firma Goodrich rozpoczęła przygotowywanie nowego 13-akrowego terenu budowy w Rzeszowie. Teren nabyty w 2008 r., usytuowany jest w wygodnym sąsiedztwie rzeszowskiego międzynarodowego lotniska, w samym sercu Polskiej Doliny Lotniczej.
 
Nowa fabryka będzie już drugą inwestycją firmy w Polsce. Pierwszy zakład Goodrich znajduje się w Krośnie, gdzie produkowane i składane są części do podwozi samolotowych zarówno dla armii, jak i klientów korporacyjnych np. Airbus, Boeing, Gulfstream czy Lockheed Martin. Założona w formie joint venture 15 lat temu, od 2001 krośnieńska fabryka w całości należy do firmy Goodrich i zatrudnia ponad 400 osób.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abonament RTV w samochodzie - wysokie kary
Abonament RTV w samochodzie - wysokie kary
Wtorkowa „Rzeczpospolita” donosi, że Poczta Polska będzie sprawdzać, czy firmy zarejestrowały odbiorniki radiowe w samochodach. Jeżeli nie – będą grozić za to wysokie kary.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic