mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodrich tworzy nową fabrykę w Rzeszowie

Goodrich tworzy nową fabrykę w Rzeszowie

Bazując na sukcesie krośnieńskiej fabryki podwozi, Goodrich zaczyna prace nad drugą fabryką w Polskiej Dolinie Lotniczej. Goodrich buduje swoją nową inwestycję w miejscu, z którego początkowo będzie wspierać działania firmy w zakresie produkcji podwozi samolotowych w już istniejących obiektach a w przyszłości przyczyni się do rozwoju również innych inicjatyw firmy. Inwestycja kosztować będzie ponad 50 milionów dolarów a fabryka zatrudniać będzie około 250 osób. Produkcja powinna zostać uruchomiona w drugim kwartale 2012 roku.

Firma Goodrich rozpoczęła przygotowywanie nowego 13-akrowego terenu budowy w Rzeszowie. Teren nabyty w 2008 r., usytuowany jest w wygodnym sąsiedztwie rzeszowskiego międzynarodowego lotniska, w samym sercu Polskiej Doliny Lotniczej.
 
Nowa fabryka będzie już drugą inwestycją firmy w Polsce. Pierwszy zakład Goodrich znajduje się w Krośnie, gdzie produkowane i składane są części do podwozi samolotowych zarówno dla armii, jak i klientów korporacyjnych np. Airbus, Boeing, Gulfstream czy Lockheed Martin. Założona w formie joint venture 15 lat temu, od 2001 krośnieńska fabryka w całości należy do firmy Goodrich i zatrudnia ponad 400 osób.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.