mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodwood w hołdzie legendy

Goodwood w hołdzie legendy

W weekend 16 - 17 września tor w Goodwood świętować będzie 100 rocznicę urodzin i 60 rocznicę zdobycia pierwszego z pięciu tytułów mistrzowskich Juana Manuela Fangio.

Goodwood w hołdzie legendy
Fangio ścigał się w Goodwood dwa razy. Jego najlepszym rezultatem było drugie miejsce zdobyte za kierownicą bolidu BRM V16 P15. Samochód ten to jeden z ponad 25 jakimi jeździł Fangio, i które zobaczyć będzie można w paradzie na torze Goodwood. Mercedes-Benz przywiezie ze swojego muzeum w Stuttgarcie legendarne modele Będą to 300SLR, W196 oraz W196 Streamliner. W paradzie udział weźmie również Alfa Romeo Tipo 158/9 ‘Alfetta’, Ferrari 290 MM i 860 Monza, Gordini Type 15s i 16, Maserati 250F, 300S i 450S, Jaguar C-type, Talbot-Lago Type 26S oraz Kurtis Kraft-Offenhauser ‘Dayton Steel Foundry Special’. Dwa samochody pojawią się dzięki Fundacji Fangio z  Argetyny. Będą to 1939 Chevrolet Coupe TC oraz Volpi Chevrolet ‘La Petisa’ z 1947 roku. Oprócz sławnych samochodów, którymi jeździł Fangio pojawią się też znani kierowcy z którymi rywalizował m.in. Sir Stirling Moss, Hans Herrman, jak również Tony Brooks i Maria Teresa de Filippis.
Tematy w artykule: F1 Mercedes-Benz

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
To był wielki dzień dla Elona Muska. Tesla zaprezentowała Model 3, który wprowadzi rewolucję w segmencie samochodów elektrycznych. Ceny długo oczekiwanego samochodu startują już od 35 tys. dolarów, a pierwsze egzemplarze zostały właśnie wręczone klientom.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic