mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodyear Marathon – Zielony Produkt

Goodyear Marathon – Zielony Produkt

Opony do pojazdów ciężarowych Goodyear Marathon zdobyły prestiżową nagrodę podczas odbywającego się w Luksemburgu Zielonego Szczytu Biznesu (Luxembourg Green Business Summit 2012). Linia opon Goodyear wyposażonych w technologię zmniejszającą zużycie paliwa (FuelSaving Technology) otrzymała nagrodę w kategorii ‘Zielony Produkt’ w uznaniu wkładu tych opon w ograniczanie emisji CO2.

Goodyear Marathon – Zielony Produkt
Organizatorami Zielonego Szczytu w Luksemburgu są GreenWorks (platforma dla przedsiębiorstw troszczących się o niwelowanie wpływu nowoczesnej gospodarki na środowisko naturalne) oraz krajowe i międzynarodowe inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podczas szczytu przyznano dwanaście nagród w różnych kategoriach dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz proekologicznych produktów i usług.

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru było wręczenie nagród w kategorii ‘Zielony Biznes’. Firmę Goodyear nagrodzono za opony do pojazdów ciężarowych Marathon LHS II+, LHD II+ i LHT II przeznaczone na oś sterującą, napędową oraz do naczep, Dzięki udoskonalonym parametrom opony te sprzyjają ochronie środowiska naturalnego przez cały cykl życia opony. Zgłoszenie konkursowe Goodyear było jednym z dziesięciu w tej kategorii. Henk van Tuyl, Dyrektor ds. technologii opon do pojazdów ciężarowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, reprezentował Goodyeara na szczycie wraz z przedstawicielami działu rozwoju opon do pojazdów ciężarowych z Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.
Zielony Produkt
 „Nagroda jest dowodem uznania dla wysiłków zespołu Centrum Innowacji na rzecz redukcji emisji CO2 poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii. To właśnie efektywność paliwowa, a tym samym ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest jednym z trzech kluczowych parametrów, które będą prezentowane na etykietach na oponach. Oznaczenie zacznie obowiązywać 1 listopada br. i zobrazuje również przyczepność na mokrej powierzchni oraz poziom emitowanego hałasu" – powiedział Henk van Tuyl.

Nagrody Luxembourg Green Business Awards wskazują najlepsze praktyki i rozwiązania z zakresu ochrony środowiska. Przyznawane są przez jury, składające się z 50 dyrektorów generalnych i liderów branży.
W wieczornej konferencji wzięło udział około 700 gości. W programie spotkania znalazły się m.in. wystąpienia dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych PwC Luksemburg oraz dyrektorów ds. zrównoważonego rozwoju francuskiej Grupy Bouygues oraz Grupy L’Oréal.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.