mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodyear Marathon – Zielony Produkt

Goodyear Marathon – Zielony Produkt

Opony do pojazdów ciężarowych Goodyear Marathon zdobyły prestiżową nagrodę podczas odbywającego się w Luksemburgu Zielonego Szczytu Biznesu (Luxembourg Green Business Summit 2012). Linia opon Goodyear wyposażonych w technologię zmniejszającą zużycie paliwa (FuelSaving Technology) otrzymała nagrodę w kategorii ‘Zielony Produkt’ w uznaniu wkładu tych opon w ograniczanie emisji CO2.

Goodyear Marathon – Zielony Produkt
Organizatorami Zielonego Szczytu w Luksemburgu są GreenWorks (platforma dla przedsiębiorstw troszczących się o niwelowanie wpływu nowoczesnej gospodarki na środowisko naturalne) oraz krajowe i międzynarodowe inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podczas szczytu przyznano dwanaście nagród w różnych kategoriach dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz proekologicznych produktów i usług.

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru było wręczenie nagród w kategorii ‘Zielony Biznes’. Firmę Goodyear nagrodzono za opony do pojazdów ciężarowych Marathon LHS II+, LHD II+ i LHT II przeznaczone na oś sterującą, napędową oraz do naczep, Dzięki udoskonalonym parametrom opony te sprzyjają ochronie środowiska naturalnego przez cały cykl życia opony. Zgłoszenie konkursowe Goodyear było jednym z dziesięciu w tej kategorii. Henk van Tuyl, Dyrektor ds. technologii opon do pojazdów ciężarowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, reprezentował Goodyeara na szczycie wraz z przedstawicielami działu rozwoju opon do pojazdów ciężarowych z Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.
Zielony Produkt
 „Nagroda jest dowodem uznania dla wysiłków zespołu Centrum Innowacji na rzecz redukcji emisji CO2 poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii. To właśnie efektywność paliwowa, a tym samym ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest jednym z trzech kluczowych parametrów, które będą prezentowane na etykietach na oponach. Oznaczenie zacznie obowiązywać 1 listopada br. i zobrazuje również przyczepność na mokrej powierzchni oraz poziom emitowanego hałasu" – powiedział Henk van Tuyl.

Nagrody Luxembourg Green Business Awards wskazują najlepsze praktyki i rozwiązania z zakresu ochrony środowiska. Przyznawane są przez jury, składające się z 50 dyrektorów generalnych i liderów branży.
W wieczornej konferencji wzięło udział około 700 gości. W programie spotkania znalazły się m.in. wystąpienia dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych PwC Luksemburg oraz dyrektorów ds. zrównoważonego rozwoju francuskiej Grupy Bouygues oraz Grupy L’Oréal.

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Opona Goodyear dla aut autonomicznych

Opona Goodyear dla aut autonomicznych

Technika 2016-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.