mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodyear dla ciężarowych

Goodyear dla ciężarowych

Goodyear wyprodukował nową oponę o większym dopuszczalnym nacisku na oś sterująca dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej 7,5 tony – Regional RHS 225/70R 17,5.

Goodyear dla ciężarowych

Opona ta przynosi użytkownikom wymierne korzyści dzięki unikalnym wymiarom. Poza większym dopuszczalnym naciskiem na przednią oś pojazdu, wolniej się zużywa i zapewnia bardziej precyzyjne prowadzenie pojazdu. Można ją zakładać na standardowe felgi. Obecnie w samochodach ciężarowych na przednie osie najczęściej zakłada się opony o rozmiarze 215/75R 17,5. Dopuszczalny nacisk na przednią oś wynosi wówczas 3.400 kilogramów i często bywa przekraczany. Dzieje się tak szczególnie w samochodach-chłodniach oraz w pojazdach dostarczających towary do różnych odbiorców w ramach jednego kursu. Środek ciężkości przesuwa się wówczas do przodu, w miarę rozładowywania towaru. Nowa opona Goodyeara zwiększa dopuszczalny nacisk na przednią oś o 200 kilogramów. Regional RHS 225/70R 17,5 waży właściwie tyle samo, co 215/75R 17,5 i ma podobną średnicę. Opony te można zakładać na standardowe felgi od rozmiaru 6''x 17,5'' po rozmiar 6,75''x 17,5''. Gama opon  ciężarowych Regional RHS została po raz pierwszy zaprezentowana w 1999 roku. Ulepszone wersje z 2004 r. oferują zwiększone przebiegi oraz krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Od początku swojego istnienia, RHS bardzo dobrze sprzedaje się na rynku, wygrywając rywalizację z konkurencją pod wieloma względami.

Zobacz poradnik - Wszystko, co chciałbys wiedzieć o oponach zimowych

Tematy w artykule: opony opony Goodyear

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic