mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodyear dla ciężarowych

Goodyear dla ciężarowych

Goodyear wyprodukował nową oponę o większym dopuszczalnym nacisku na oś sterująca dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej 7,5 tony – Regional RHS 225/70R 17,5.

Goodyear dla ciężarowych

Opona ta przynosi użytkownikom wymierne korzyści dzięki unikalnym wymiarom. Poza większym dopuszczalnym naciskiem na przednią oś pojazdu, wolniej się zużywa i zapewnia bardziej precyzyjne prowadzenie pojazdu. Można ją zakładać na standardowe felgi. Obecnie w samochodach ciężarowych na przednie osie najczęściej zakłada się opony o rozmiarze 215/75R 17,5. Dopuszczalny nacisk na przednią oś wynosi wówczas 3.400 kilogramów i często bywa przekraczany. Dzieje się tak szczególnie w samochodach-chłodniach oraz w pojazdach dostarczających towary do różnych odbiorców w ramach jednego kursu. Środek ciężkości przesuwa się wówczas do przodu, w miarę rozładowywania towaru. Nowa opona Goodyeara zwiększa dopuszczalny nacisk na przednią oś o 200 kilogramów. Regional RHS 225/70R 17,5 waży właściwie tyle samo, co 215/75R 17,5 i ma podobną średnicę. Opony te można zakładać na standardowe felgi od rozmiaru 6''x 17,5'' po rozmiar 6,75''x 17,5''. Gama opon  ciężarowych Regional RHS została po raz pierwszy zaprezentowana w 1999 roku. Ulepszone wersje z 2004 r. oferują zwiększone przebiegi oraz krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Od początku swojego istnienia, RHS bardzo dobrze sprzedaje się na rynku, wygrywając rywalizację z konkurencją pod wieloma względami.

Zobacz poradnik - Wszystko, co chciałbys wiedzieć o oponach zimowych

Tematy w artykule: opony opony Goodyear

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.