mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodyear - największy kontrakt w Europie

Goodyear - największy kontrakt w Europie

Goodyear Dunlop Tires Europe, spółka wchodząca w skład koncernu Goodyear Tire & Rubber Company, podpisała kontrakt na dostawy opon i usługi dla międzynarodowej firmy, wynajmującej ciężarówki TIP Trailer Services.

Goodyear - największy kontrakt w Europie

"Porozumienie z TIP Trailer Services, liderem rynku transportowego w Europie, dowodzi, że produkty i usługi Goodyeara mają najwyższą jakość. Dzisiejszy transport samochodowy wymaga nie tylko niezawodnych opon, ale przede wszystkim najlepszych usług serwisowych, narzędzi i systemów pomagających zarządzać flotą" - powiedział Janusz Krupa, Kierownik ds. Produktu, Opony ciężarowe, w firmie Goodyear Dunlop Tires Polska. Zgodnie z kontraktem wszystkie nowe ciężarówki i cysterny będą oryginalnie wyposażane w opony Goodyear lub Dunlop. Ponadto, wszystkie zużyte opony będą wymieniane także na opony marek Goodyear lub Dunlop. Również bieżnikowanie zużytych opon będzie prowadzone w ramach oferowanej przez Goodyear usługi Next Tread.

Oferta opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów produkowanych przez Goodyear Tire & Rubber Company obejmuje ponad 400 różnych rodzajów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie fabryczne, w tym Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler oraz Iveco. Goodyear jest również dostawcą opon dla wszystkich największych producentów przyczep. Dzięki rozwiązaniu Fleet First obejmującym serwis sieciowy TruckForce, pomoc drogową ServiceLine 24h, Mobility - program ubezpieczenia, internetowy system zarządzania flotą FleetOnlineSolutions oraz system bieżnikowania Next Tread obecnie Goodyear oferuje kompleksowy i najszerszy w całej branży oponiarskiej zakres usług dla flot transportowych.

Goodyear jest największym producentem opon na świecie, z siedzibą  w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 80 zakładach w 28 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 80.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Przeczytaj także:

Dębica - największa fabryka Goodyeara w Europie! (2005-03-22)

Dębica - mocny złoty i drogie surowce (2006-03-16)

Nowe projekty Michelin (2005-11-15)


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.