Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodyear otworzy Centrum Usług Finansowych

Goodyear otworzy Centrum Usług Finansowych

Koncern Goodyear, czołowy producent opon, utworzy w Polsce jeszcze w tym roku swoje Centrum Usług Finansowych, które będzie obsługiwało 12 krajów europejskich. Centrum zostanie stworzone w Dębicy, gdzie znajduje się Firma Oponiarska Dębica S.A., w której Goodyear posiada większościowe udziały.

Inwestycja jest efektem kontynuowania przez koncern Goodyear strategii obniżania kosztów i jednocześnie udoskonalania jakości usług. Centrum będzie odpowiedzialne za zarządzanie zobowiązaniami spółek koncernu Goodyear w 12 krajach, w tym także w Polsce.

"Dzięki Centrum Usług Finansowych koncernu Goodyear w Polsce zostaną usprawnione procesy księgowe. W ten sposób podniesiemy poziom naszych usług oraz wygenerujemy dodatkowe oszczędności. W przyszłości zamierzamy wykorzystać doświadczenia związane z Centrum także w innych obszarach naszego biznesu" - powiedział Joe Rosen, dyrektor finansowy krajów Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Polska została wybrana na lokalizację Centrum Usług Finansowych przede wszystkim ze względu na wysoki poziom kompetencji pracowników Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz konkurencyjne koszty operacyjne. W nowym miejscu zatrudnienie znajdą przede wszystkim osoby pochodzące z Dębicy i województwa podkarpackiego.

Dotychczas w naszym kraju koncern Goodyear zainwestował w rozwój Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., a także w stworzenie przedstawicielstwa handlowego, firmę Goodyear Dunlop Tires Polska oraz nowoczesnego Centrum Logistycznego w Tarnowie. Dzięki inwestycjom Goodyeara Firma Oponiarska Dębica S.A. stała się największą fabryką tego koncernu w Europie i jednym z najpoważniejszych polskich eksporterów.

Goodyear jest największym producentem opon na świecie, z siedzibą  w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 80 zakładach w 28 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 80.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

W ostatnim czasie Polska stała się liderem napływu inwestycji związanych z usługami księgowo-finansowymi, informatycznymi, logistycznymi, czy call centers. Wśród inwestorów znajdują się już tak renomowane firmy, jak Citi Group, Fiat, General Electric, Hewlett-Packard, IBM, Philip Morris i inne. Szacuje się, że pod koniec 2010 roku w tego typu instytucjach, znajdzie zatrudnienie 550 tysięcy osób.

Przeczytaj także:

Inwestycje Dębicy (2006-09-05)

Goodyear - największy kontrakt w Europie (2006-04-27)

Dębica rozszerza ofertę (2005-12-23)

Dębica - największa fabryka Goodyeara w Europie! (2005-03-22)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj