mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodyear otworzy Centrum Usług Finansowych

Goodyear otworzy Centrum Usług Finansowych

Koncern Goodyear, czołowy producent opon, utworzy w Polsce jeszcze w tym roku swoje Centrum Usług Finansowych, które będzie obsługiwało 12 krajów europejskich. Centrum zostanie stworzone w Dębicy, gdzie znajduje się Firma Oponiarska Dębica S.A., w której Goodyear posiada większościowe udziały.

Inwestycja jest efektem kontynuowania przez koncern Goodyear strategii obniżania kosztów i jednocześnie udoskonalania jakości usług. Centrum będzie odpowiedzialne za zarządzanie zobowiązaniami spółek koncernu Goodyear w 12 krajach, w tym także w Polsce.

"Dzięki Centrum Usług Finansowych koncernu Goodyear w Polsce zostaną usprawnione procesy księgowe. W ten sposób podniesiemy poziom naszych usług oraz wygenerujemy dodatkowe oszczędności. W przyszłości zamierzamy wykorzystać doświadczenia związane z Centrum także w innych obszarach naszego biznesu" - powiedział Joe Rosen, dyrektor finansowy krajów Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Polska została wybrana na lokalizację Centrum Usług Finansowych przede wszystkim ze względu na wysoki poziom kompetencji pracowników Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz konkurencyjne koszty operacyjne. W nowym miejscu zatrudnienie znajdą przede wszystkim osoby pochodzące z Dębicy i województwa podkarpackiego.

Dotychczas w naszym kraju koncern Goodyear zainwestował w rozwój Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., a także w stworzenie przedstawicielstwa handlowego, firmę Goodyear Dunlop Tires Polska oraz nowoczesnego Centrum Logistycznego w Tarnowie. Dzięki inwestycjom Goodyeara Firma Oponiarska Dębica S.A. stała się największą fabryką tego koncernu w Europie i jednym z najpoważniejszych polskich eksporterów.

Goodyear jest największym producentem opon na świecie, z siedzibą  w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 80 zakładach w 28 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 80.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

W ostatnim czasie Polska stała się liderem napływu inwestycji związanych z usługami księgowo-finansowymi, informatycznymi, logistycznymi, czy call centers. Wśród inwestorów znajdują się już tak renomowane firmy, jak Citi Group, Fiat, General Electric, Hewlett-Packard, IBM, Philip Morris i inne. Szacuje się, że pod koniec 2010 roku w tego typu instytucjach, znajdzie zatrudnienie 550 tysięcy osób.

Przeczytaj także:

Inwestycje Dębicy (2006-09-05)

Goodyear - największy kontrakt w Europie (2006-04-27)

Dębica rozszerza ofertę (2005-12-23)

Dębica - największa fabryka Goodyeara w Europie! (2005-03-22)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando