mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodyear wyróżniony przez ADAC

Goodyear wyróżniony przez ADAC

Dwie nowe opony zimowe firm Goodyear i Dunlop w testach opon zimowych niemieckiego Klubu Motoryzacyjnego ADAC dystansują swoją konkurencję.

Goodyear Ultra Grip 7 i Dunlop SP Winter Sport 3D uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu.

Goodyear Ultra Grip 7 to nowa opona zimowa do samochodów klasy high performance zwyciężyła w obu testowanych rozmiarach - 175/65 R14 T i 195/65 R15 T (T do 190 km/h) i została nagrodzona trzema gwiazdkami, najwyższym stopniem rekomendacji ADAC.

Eksperci ADAC powiedzieli: "Jet to znakomicie wyważona opona z najlepszymi wynikami w kategorii hałasu, przyczepności na mokrej drodze, śniegu i lodzie". ADAC podkreślił również maksymalizację osiągów opony po pewnym przebiegu.

Dunlop SP Winter Sport 3D, po raz pierwszy zaprezentowana na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie, najnowszej generacji opona firmy Dunlop uzyskała miejsce drugie w kategorii opon rozmiaru 195/65 R 15 (jedynej testowanej) i również uzyskała trzy gwiazdki ADAC.

ADAC przetestował 37 opon w dwóch rozmiarach, 175/65 R 14 i 195/65 R 15, standardowych rozmiarach dla popularnych w Europie samochodów takich jak Volkswagen Golf i Ford Fiesta. Najwyższy, 3-gwiazdkowy wynik mogą uzyskać wyłącznie te opony, które osiągnęły dobre wyniki w kategoriach: sucha nawierzchnia, mokra nawierzchnia, śnieg, lód, hałas, kierowalność oraz odporność na zużycie.

Tematy w artykule: opony opony Goodyear

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczna Skoda w 2020 roku
Elektryczna Skoda w 2020 roku
Już za trzy lata zobaczymy na ulicach pierwsza, elektryczną Skodę, z już za dwa lata pojawi się Superb z hybrydowym układem napędowym.