mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy

Firma Oponiarska Dębica S.A. zwiększy produkcję opon do samochodów o wysokich osiągach. Koncern The Goodyear Tire & Rubber Company ogłosił, że planuje zainwestować ponad 100 mln USD w rozwój produkcji opon do samochodów o wysokich osiągach. Inwestycje zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych czterech lat.

Goodyear zainwestuje ponad 100 mln USD w Dębicy

“Inwestycja jest wyrazem naszego zaangażowania w rozwój na drodze łączenia produkcji po konkurencyjnych kosztach z zaawansowanymi technologicznie oponami” – powiedział Prezes Zarządu The Goodyear Tire & Rubber Company i Dyrektor Generalny Robert J. Keegan. “Wciąż poszerzana oferta nowatorskich produktów wspartych przemyślanymi działaniami marketingowymi oraz niższymi kosztami na całym świecie, stwarzają nam doskonałe możliwości rozwoju w przyszłości” – dodał Robert J. Keegan.

“Planowana inwestycja jest kolejnym wyrazem zaufania Goodyeara do Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz jej umiejętności w zakresie wytwarzania wyrobów o najwyższej jakości po konkurencyjnych kosztach” – powiedział Jarro F. Kaplan, Przewodniczący Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Prezes firmy Goodyear na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. “Inwestycja ta pozwoli nam umocnić doskonałą pozycję na rynku, dzięki której wykorzystamy tendencję wzrostową w segmencie opon do jazdy z dużymi prędkościami w całej Europie Wschodniej i Zachodniej” – dodał.

Goodyear posiada niemal 60 proc. udziału w kapitale akcyjnym i głosach na Walnym Zgromadzeniu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., największego polskiego producenta opon. Dotychczas, od chwili zakupu pakietu akcji firmy przez koncern Goodyear w 1995 roku, przeprowadzone inwestycje związane z modernizacją spółki wyniosły około 200 mln USD.

Goodyear jest jedną z największych firm oponiarskich na świecie. Firma produkuje opony, wyroby gumowe oraz produkty chemiczne w ponad 90 zakładach, w 28 krajach na całym świecie, przy zatrudnieniu przekraczającym 75 tys. osób.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Przeczytaj także:

Dębica: rosnący trend utrzymany (2007-02-15)

Dębica - największa fabryka Goodyeara w Europie! (2005-03-22)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.