mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Góreccy w Dakar Series

Góreccy w Dakar Series

„Wciąż czujemy niedosyt!” – zgodnie twierdzą Robert i Ernest Góreccy, dla których dwa dni walki w ramach Central Europe Rally to nadal za mało. Na szczęście czeka ich jeszcze blisko tydzień rywalizacji z najlepszymi off-roaderami świata, w czasie którego pokonają ponad tysiąc kilometrów w terenie.

Góreccy w Dakar Series
Załoga Land Rovera Discovery 3 wzięła udział już w dwóch etapach rajdu Central Europe Rally, który w tym roku został zorganizowany w miejsce odwołanego w styczniu „Dakaru”. W roli marokańskich gór Atlas i mauretańskiej pustyni występują tereny Rumunii i Węgier, które o tej porze roku rozkwitają w promieniach gorącego słońca.

Rajd, który dotarł już do miejscowości Baia Mare w Rumunii, we wtorek powróci na Węgry i potrwa aż do soboty. Emocji nie zabraknie, bo rywalami Polaków są m.in. Carlos Sainz, Stephane Peterenhansel i Luc Alphand.

Pierwszego dnia zawodów, w niedzielę, zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów z Budapesztu do Baia Mare. "Ale cóż z tego, skoro na czas ścigaliśmy się tylko na dystansie 30 kilometrów?" – załamuje ręce Ernest. "Wolelibyśmy, aby te proporcje były odwrócone." Premierowy oes, choć krótki, nie należał jednak do łatwych. "Mieliśmy wrażenie, jakbyśmy ścigali się na poligonie wojskowym, takim jak na rajdzie Berlin-Wrocław" – opowiada Ernest. "Pokonywaliśmy ogromne jamy i dziury."

Etap poniedziałkowy – dwukrotnie pokonywana pętla wokół Baia Mare – miał już liczyć 140 kilometrów. Niestety drugi z oeasów został skrócony do 30 km, ponieważ część trasy została zablokowana przez zawodników, którzy utknęli na niej w błocie.
 
Po dwóch etapach w rajdzie prowadzi Stephane Peterhansel (Mitsubishi), który o 22 sekundy wyprzedza Carlosa Sainza, a o 29 sekund – rewelację zawodów – Dietera Deppinga (obaj Volkswagen). Robert i Ernest Góreccy plasują się obecnie na 49 pozycji.
Tematy w artykule: rajd terenowy

Podobne wiadomości:

Małysz przesiada się na Toyotę

Małysz przesiada się na Toyotę

Aktualności 2012-12-11

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Aktualności 2014-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.