mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gorsza widoczność przez insekty

Gorsza widoczność przez insekty

Choć nie wiem, jak byśmy dbali o czystość naszego auta, to każda podróż, zwłaszcza wieczorem i nocą, kończy się podobnie. Rozbitymi owadami na przedniej szybie oraz reflektorach naszego samochodu, które niestety później wcale nie jest tak łatwo usunąć.

Gorsza widoczność przez insekty
Pozostałości po insektach, poprzez swoje właściwości żrące, mogą być powodem uszkodzeń szyb samochodowych. Większość zwykłych płynów do spryskiwaczy nie usuwa skutecznie tego typu zanieczyszczeń. Jazda autem staje się wówczas niebezpieczna, ponieważ zalegające na szybie owady ograniczają widoczność. Dodatkowo zalepione reflektory, po zmroku, zmniejszają zakres oświetlenia drogi.

Owady po uderzeniu w szybę zasychają w ciągu 3 do 5 sekund, a niezmyte od razu, bez zastosowania odpowiednich środków, są praktycznie niemożliwe do usunięcia. Korzystanie z usług myjni automatycznej w takich przypadkach nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Z kolei samodzielne czyszczenie za pomocą zwykłego szorowania gąbką,  może prowadzić do powstania drobnych zarysowań. W takich sytuacjach warto sięgnąć po specjalne produkty, które przy pomocy ścierki pomogą uporać się z pozostałościami po insektach. Dużym ułatwieniem bywają tu także produkty w formie koncentratów, które miesza się bezpośrednio z płynem do spryskiwaczy. Środki tego typu nie niszczą karoserii oraz elementów gumowych i plastikowych, a do tego są neutralne dla środowiska.

Wyjeżdżając w daleką trasę, poza wyposażeniem bagażnika w produkty usuwające owady, należy również zadbać o dobry stan wycieraczek. Aby mogły skutecznie oczyszczać szybę, lewa wycieraczka powinna być wyposażona w specjalny spoiler, ułatwiający eliminację irytujących insektów. Zapewnia on lepsze przywieranie pióra wycieraczki do szyby, a tym samym skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń. Odpowiednie przygotowanie się do drogi, umożliwi później sprawne radzenie sobie z tym jakże uciążliwym kłopotem.
Tematy w artykule: reflektory

Podobne wiadomości:

Nowe światła w Audi

Nowe światła w Audi

Technika 2015-07-29

Ford stworzył reflektory chroniące pieszych

Ford stworzył reflektory chroniące pieszych

Technika 2015-07-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Samochody z Sant Agata Bolognese mają ognisty temperament. Dosłownie. Lamborghini dołącza do „ekskluzywnego” grona, gdzie do tej pory brylowało Porsche 911 GT3 RS i Ferrari 458 Italia.
Odgadnij model Odgadnij model