mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gran Turismo Polonia 2010 już jutro

Gran Turismo Polonia 2010 już jutro

Już w najbliższy weekend najdroższe samochody świata zjadą do Polski. Rusza 6. edycja Gran Turismo  Polonia 2010

Gran Turismo Polonia 2010 już jutro
W dniach 24-28 lipca Polska stanie się motoryzacyjnym centrum Europy. Do Polski zjadą wtedy najszybsze i najdroższe samochody świata. Podczas specjalnych, otwartych pokazów miejskich swoje możliwości prezentować będą samochody ze stajni Ferrari, Lamborghini czy Porsche. Tegoroczna, szósta edycja imprezy będzie dla widzów niezwykle atrakcyjna zarówno ze względu na ilość, jak i jakość przybywających do Polski samochodów. Organizatorzy zapowiadają ponad 70 samochodów klasy GT o mocy ponad 28.000 KM i wartości 45 mln zł.

Podczas kilkugodzinnego moto-show wszyscy chętni będą mogli z bliska zobaczyć super samochody, a także poczuć ich moc. Wszystko całkowicie za darmo. – Ubiegłoroczna edycja okazała się dużym sukcesem. Na pokaz w centrum Poznania przybyło ponad 40.000 fanów motoryzacji. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na poszerzenie formuły i organizujemy na dwa pokazy. Poza tradycyjnym już moto-show w Poznaniu, dzień wcześniej spotkamy się z kibicami w Gdyni – zapowiada Peter Ternström, pomysłodawca i organizator.

W tegorocznej edycji swój udział zapowiedziały gwiazdy sportu i telewizji, m.in. Jon Olsson oraz znany z programu Top Gear – Stig. Olsson to jedna z najbardziej utytułowanych postaci Winter X-games – najważniejszej światowej imprezy sportów ekstremalnych. W historii swoich występów 28-letni Szwed zdobył tam aż 9 medali. Z kolei Stig to profesjonalny kierowca wyścigowy testujący pojazdy w popularnym programie BBC: Top Gear. Choć nikt nie zna alibi skrytego kierowcy (podczas oficjalnych spotkań zawsze ukrywa swoją twarz pod białym kaskiem) organizator zapewnia, że jest to dokładnie ten sam człowiek. Jak go poznamy? Na pewno po wyczynach.
Tematy w artykule: Gran Turismo

Podobne wiadomości:

Nowy Lexus tylko w Gran Turismo 6

Nowy Lexus tylko w Gran Turismo 6

Aktualności 2015-01-30

Gran Turismo Polonia 2010

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Czy będą jakieś KIŁY albo HUNDAJE ?? 2010-07-24

Czy wśród super aut będą jakieś KIŁY albo HUNDAJE ?? :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross