mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gran Turismo Polonia 2011 na mecie

Gran Turismo Polonia 2011 na mecie

Ponad 120 samochodów, uliczne pokazy na Malcie, wyścig helikoptera z Ferrari i wreszcie co-drive'y w Lotusie Evora - to najważniejsze wydarzenia zakończonej już tegorocznej edycji Gran Turismo Polonia.

Gran Turismo Polonia 2011 na mecie
W środę, 7 lipca 2011, w hotelu Andersia oficjalnie zakończyła się siódma edycja Gran Turismo Polonia – jedynej imprezy Gran Turismo tego roku w Polsce. Miniona edycja była pod wieloma względami rekordowa. Co ciekawego działo się w tym roku?

Gran Turismo Polonia 2011 rozpoczęło się w niedzielę, 3 lipca, na ulicy Baraniaka przy poznańskiej Malcie. Pomimo pesymistycznych prognoz pogody, aura okazała się łaskawa dla organizatorów i uczestników GTP. Po porannej mżawce około południa zza chmur nieśmiało wyjrzało słońce, które przesuszyło mokrą ulicę. Około godziny 15.00, gdy pierwsi uczestnicy zaczęli pojawiać się na zamkniętym odcinku ulicy, warunki były już idealne.

Chwilę po zaparkowaniu pierwszych maszyn ulicę wypełnili kibice. Według szacunkowych danych, przez parkingi przy Braniaka w trakcie imprezy przewinęło się około 10.000 osób. – To rekordowa frekwencja, co bardzo nas cieszy. Każda kolejna edycja spotyka się z coraz większym zainteresowaniem poznaniaków i nie tylko. Coraz więcej ludzi przyjeżdża tu specjalnie z drugiego końca Polski. To dla nas bardzo dużo znaczy i sprawia, że to co robimy nabiera sensu. Dziękujemy wszystkim, którzy byli tego dnia z nami. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania naszych fanów – cieszył się Peter Ternstrom, organizator i pomysłodawca Gran Turismo Polonia 2011. Na ulicy Baraniaka oprócz przepięknych samochodów pojawiły się także piękne kobiety, a wśród nich modelki Victoria’s Secret.

Po niedzielnych pokazach na Malcie przyszedł czas na część sportową, która odbyła się na Torze Poznań. Szkolenia i treningi rozpoczęły się w poniedziałek, 4 lipca i trwały do środy. Podczas trzech dni uczestnicy nie tylko szukali najlepszej linii przejazdu pod okiem profesjonalnych instruktorów. Czas na torze urozmaiciły im także dodatkowe atrakcje, takie jak wyścig czarnego Ferrari 458 Italia z helikopterem. Co więcej, za kierownicą "czarnego konia" zasiadła piękna Szwedka. Reprezentantka naszych północnych sąsiadów po zaciętej walce pokonała helikopter, kończąc trzecie okrążenie o ułamki sekund wcześniej.

– Byłem bardzo ciekaw, jak skończy się ten wyścig. Helikopter przez większość czasu prowadził zyskując przewagę na zakrętach, jednak Ferrari systematycznie odrabiało straty na prostych – mówi Peter Ternstrom. Imprezę zakończył bankiet pożegnalny w Hotelu Andersia.

Tegoroczne Gran Turismo Polonia pobiło rekordy pod względem liczby samochodów (organizatorzy doliczyli się 127) i ludzi przybyłych na ulicę Baraniaka. Jednak nie tylko liczby były wyznacznikiem jakości tegorocznego zlotu aut GT. Również obecne w Poznaniu modele sprawiły, że możemy mówić o wyjątkowości tej edycji imprezy. Wśród najciekawszych samochodów jednym tchem możemy wymienić Forda GT40 z 69 roku, Porsche GT2 Evo przerobione przez Sportec, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Murcielago czy brytyjskie Lotusy Evora. Taka liczba wspaniałych maszyn, piękna pogoda i fantastyczna atmosfera zgotowana przez poznaniaków powinny spowodować, że Gran Turismo Polonia 2011 zapamiętamy na długo, jako wyjątkowe w skali Polski i Europy wydarzenie motoryzacyjne.
Tematy w artykule: Poznań Gran Turismo Polonia

Podobne wiadomości:

Skoda w Poznaniu na Motor Show 2016

Skoda w Poznaniu na Motor Show 2016

Aktualności 2016-03-22

Tor Poznań: Możliwa zmiana miejsca

Tor Poznań: Możliwa zmiana miejsca

Aktualności 2015-05-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.