Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grand Award 2011 dla nowego Citaro

Grand Award 2011 dla nowego Citaro

Nowy Mercedes-Benz Citaro, zdobył na targach Busworld w Kortrijk nagrodę Grand Award 2011 w kategorii Autobus Liniowy.

Grand Award 2011 dla nowego Citaro

Podczas prezentacji nowego Citaro, w połowie tego roku, Andreas Renschler, członek zarządu koncernu Daimler powiedział, że jest on przykładem zastosowania bezkompromisowych rozwiązań zapewniających efektywność ekonomiczną, komfort i bezpieczeństwo, a jego design będzie elementem pozytywnie wyróżniającym się w pejzażu miasta. To wszystko zostało docenione przezjury konkursu.

W przypadku nowego Citaro, mamy do czynienia z całkowicie zmodernizowaną konstrukcją, od przednich reflektorów aż po tylne lampy. Wzrok przykuwa przede wszystkim nowa „twarz“ z dużymi reflektorami w formie migdałów i przednią częścią o zaokrąglonych konturach. Jaśniejsze kolory wnątrza i spokojne linie uksztaltowania sufitu sprawiają, że wnętrze wygląda bardziej zachęcająco. Dla kierowcy natomiast przewidziano nowy, lekko podniesiony kokpit , z bardziej czytelną i ergonomiczną deską rozdzielczą.

Standardy wyznacza też koncepcja bezpieczeństwa nowego Citaro Mercedes-Benz. Po raz pierwszy w historii autobusów liniowych jest w nim dostępny elektroniczny program stabilizacji jazdy ESP. Unikatowym rozwiązaniem jest również specjalna wersja klatki pochłaniającej energię podczas czołowego zderzenia, a także jeszcze sztywniejsza konstrukcja szkieletu.

Pod względem efektywności ekonomicznej i właściwości ekologicznych nowy Citaro korzysta ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych: Od swego poprzednika przejął ekonomiczne i przyjazne dla środowiska silniki wysokoprężne wykorzystujące techniologię BlueTec, spełniające normy emisji spalin Euro V i EEV.

Mercedes-Benz Citaro jest najbardziej popularnym miejskim autobusem liniowym, którego udziałem jest największy sukces rynkowy wszech czasów. Od rozpoczęcia produkcji w roku 1998 z taśm montażowych zjechało ponad 31.000 egzemplarzy. Eksploatacja tego autobusu na ulicach wszystkich niemal metropolii Europy i poza jej obszarem przyczyniła się do jego popularności na skalę miedzynarodową. Zaprezentowany po raz pierwszy w roku 1997 na kongresie UITP w Stuttgarcie, Citaro odnosi sukces za sukcesem jako miejski i podmiejski autobus liniowy.


Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery
Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery
W sobotę rusyzła W sobotę ruszyła kolejna edycja salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Jest to jedna z najstarszych imprez samochodowych na świecie, a pierwsza edycja odbyła się 118 lat temu. Zobaczcie najciekawsze premiery podczas tegorocznego Mondial de l'Automobile 2016.