mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grand Cherokee prosto z Austrii

Grand Cherokee prosto z Austrii

Z linii montażowej Magna Steyr w austriackim mieście Graz zjechał 7 marca pierwszy Jeep Grand Cherokee trzeciej generacji, wyprodukowany w Europie.

Grand Cherokee prosto z Austrii

Chrysler Group i Magna Steyr zainwestowały kwotę 23 mln euro (ok. 27,6 mln USD) w zwiększenie elastyczności produkcji zakładu oraz przebudowę spawalni i lakierni. Około 1200 pracowników przeszło intensywne szkolenia w zakresie zastosowania nowych procesów technologicznych i obsługi wyposażenia dla zachowania najwyższych standardów jakościowych nowej produkcji. Efektem jest przygotowanie zakładu Magna Steyr do montażu pojazdów Jeep Grand Cherokee przeznaczonych na rynki Europy i innych krajów świata.

Grand Cherokee trzeciej generacji jest nie tylko światowym "flagowcem" gamy pojazdów marki Jeep, lecz dzięki zaawansowaniu technicznemu, udanej stylizacji oraz własnościom jezdnym na drodze i w terenie – stanowi także godną kontynuację wieloletnich tradycji innowacyjnych marki Jeep.

W Europie i na innych rynkach światowych gama silników Jeep'a  Grand Cherokee obejmuje nowy silnik wysokoprężny i dwa silniki benzynowe. Silnik Diesla V-6 o pojemności 3,0 litrów oparty jest na najnowocześniejszych rozwiązaniach Mercedes-Benz i zapewnia tak poszukiwane przez nabywców – wysokie osiągi i kulturę pracy oraz umiarkowane zużycie paliwa. Po raz pierwszy w pojeździe Jeep oferowany jest także silnik HEMI V-8 o pojemności 5,7 litra z systemem zmiennej pojemności czynnej MDS. Wciąż dostępny będzie dobrze znany i popularny silnik V-8 o pojemności 4,7 litra.

Magna Steyr Graz jest jedynym miejscem produkcji Jeep'a Grand Cherokee z silnikiem wysokoprężnym oraz w wersji przeznaczonej na rynki o ruchu lewostronnym. Od początku montażu w roku 1994, łączna produkcja tego pojazdu sięga już 300.000 sztuk. W tym samym zakładzie wytwarzany jest także Chrysler Voyager i Grand Voyager z nowym systemem aranżacji wnętrza Stow'n Go, a od drugiego kwartału 2005 roku rusza produkcja samochodów Chrysler 300C Sedan i Touring z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Amerykańska produkcja pojazdów Jeep Grand Cherokee odbywa się w zakładzie Jefferson North Assembly Plant w Detroit, USA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3