mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grand Prix Japonii

Grand Prix Japonii

W najbliższy weekend ciąg dalszy azjatyckiego tournee Formuły 1. Przedostatnia, 17. już runda mistrzostw świata odbędzie się w Japonii, na torze Suzuka International Racing Course. Tor jest jednym z najbardziej wymagających obiektów w kalendarzu Formuły 1 i jedynym w kształcie ósemki.

Grand Prix Japonii

Zagęszczenie zakrętów jest tu bardzo wysokie i są one bardzo zróżnicowane - od ciasnego nawrotu Spoon po superszybki łuk 130R. Główną atrakcją toru są tak zwane "eski" - seria szybkich łuków w pierwszym sektorze. Jest to pięć zakrętów z rzędu, płynnie przechodzących jeden w drugi.

Kolejną cechą charakterystyczną toru są wąskie pobocza, przy których nawet drobne błędy mogą wyeliminować zawodnika z wyścigu. Zawodnicy będą mieli do pokonania 53 okrążenia o długości 5807 m, co daje dystans liczący 307 km.

Wyścig na tym trudnym torze, będącym wyzwaniem dla każdego kierowcy Formuły 1, jest jednym z najważniejszych wydarzeń Formuły 1 - w końcówce sezonu rozstrzygnie się, kto zostanie mistrzem świata.

Mark Webber, kierowca zespołu WilliamsF1 Team - „To bardzo zróżnicowany tor, jedno z największych wyzwań w Formule 1. Trudno tu przejechać perfekcyjne okrążenie. Przez 62% całego kółka jedziemy z maksymalnie wciśniętym gazem, żaden błąd nie ujdzie tu na sucho. Obciążenia fizyczne i psychiczne są bardzo wysokie. Pod względem bezpieczeństwa Suzuka pozostaje w tyle za nowoczesnymi standardami. Poszerzono pobocza na superszybkim zakręcie 130R, ale wciąż pozostaje wiele niebezpiecznych miejsc."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.