mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grand Prix Japonii

Grand Prix Japonii

W najbliższy weekend ciąg dalszy azjatyckiego tournee Formuły 1. Przedostatnia, 17. już runda mistrzostw świata odbędzie się w Japonii, na torze Suzuka International Racing Course. Tor jest jednym z najbardziej wymagających obiektów w kalendarzu Formuły 1 i jedynym w kształcie ósemki.

Grand Prix Japonii

Zagęszczenie zakrętów jest tu bardzo wysokie i są one bardzo zróżnicowane - od ciasnego nawrotu Spoon po superszybki łuk 130R. Główną atrakcją toru są tak zwane "eski" - seria szybkich łuków w pierwszym sektorze. Jest to pięć zakrętów z rzędu, płynnie przechodzących jeden w drugi.

Kolejną cechą charakterystyczną toru są wąskie pobocza, przy których nawet drobne błędy mogą wyeliminować zawodnika z wyścigu. Zawodnicy będą mieli do pokonania 53 okrążenia o długości 5807 m, co daje dystans liczący 307 km.

Wyścig na tym trudnym torze, będącym wyzwaniem dla każdego kierowcy Formuły 1, jest jednym z najważniejszych wydarzeń Formuły 1 - w końcówce sezonu rozstrzygnie się, kto zostanie mistrzem świata.

Mark Webber, kierowca zespołu WilliamsF1 Team - „To bardzo zróżnicowany tor, jedno z największych wyzwań w Formule 1. Trudno tu przejechać perfekcyjne okrążenie. Przez 62% całego kółka jedziemy z maksymalnie wciśniętym gazem, żaden błąd nie ujdzie tu na sucho. Obciążenia fizyczne i psychiczne są bardzo wysokie. Pod względem bezpieczeństwa Suzuka pozostaje w tyle za nowoczesnymi standardami. Poszerzono pobocza na superszybkim zakręcie 130R, ale wciąż pozostaje wiele niebezpiecznych miejsc."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.