mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grand Vitara z usterką

Grand Vitara z usterką

Suzuki Motor Poland powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Suzuki Grand Vitara w wersji silnikowej 2.4l mogą mieć problemy z napinaczem paska alternatora.

Grand Vitara z usterką
Polski oddział Suzuki poinformował, że w pewnej partii samochodów Grand Vitara w wersji silnikowej 2.4l (JB424) może wystąpić problem techniczny związany z napinaczem paska alternatora. Na skutek nieprawidłowej produkcji, wewnętrzna sprężyna napinacza może pękać i generować charakterystyczny piszczący dźwięk z komory silnika. Dalsze kontynuowanie jazdy z uszkodzonym napinaczem może doprowadzić do zsunięcia się paska z kół alternatora i pompy wody, co jest równoznacznie z unieruchomieniem tych zespołów silnika. Spowoduje to włączenie się kontrolki ładowania oraz temperatury cieczy chłodzącej. Ponadto zsunięty pasek napędu osprzętu może unieruchomić pompę wspomagania kierowniczego. Kierowca będzie zmuszony do używania większej siły przy kierowaniu pojazdem.

W związku z zaistniałą sytuacją producent zdecydował się na wymianę napinacza paska napędu alternatora wraz ze śrubą mocującą. W Polsce kampania obejmuje 840 egzemplarzy modelu Grand Vitara w wersji silnikowej 2.4l.

Przedsiębiorca poinformował UOKiK, że powiadomi listownie właścicieli samochodów objętych kampanią o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi. Ponadto zobowiązał się także do wykonania niezbędnej modyfikacji we wszystkich samochodach objętych kampanią, które znajdują się w autoryzowanych stacjach dealerskich oraz punktach sprzedaży Suzuki.

Podobne wiadomości:

Mazda 2, Micra, Swift – mała rzecz a cieszy

auto motor i sport 0000-00-00

Maluchy nigdy nie potrafiły tyle, co dzisiaj, bo nigdy nie wymagało się od nich aż tak dużo. Mazda 2, Nissan Micra i Suzuki Swift pokazują, jak bardzo małe samochody urosły, dojrzały i... zdrożały.

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.