mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grande Punto: Veni, vidi, vici...

Grande Punto: Veni, vidi, vici...

Udany rajdowy debiut dla Fiata Grande Punto. Podczas Rajdu Ciocco, pierwszej eliminaccji Rajdowych Mistrzostw Włoch, Paolo Andreucci oraz Anna Andreussi wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej za kierownicą nowej generacji "kropki".

Grande Punto: Veni, vidi, vici...

Zwycięzcy wyprzedzili Mitsubishi Lancer  prowadzonego przez  Gianfranco Cunico oraz   Subaru, za których kierownicami zasiadali Luca Cantamessa i Andrea Aghini. Na piątym  miejscu w klasyfikacji generalnej zakończył rajd drugi samochód z fabrycznego teamu Fiata, powierzony załodze Andrea Navarra-Guido D’Amore. 

Andreucci wysunął się na prowadzenie podczas trzeciego odcinka specjalnego, wygrywając podczas pierwszego etapu rajdu w sumie pięć OS-ów na 9 rozegranych tego dnia. W drugim dniu rajdu Andreucci umiejętnie  zarządzał uzyskaną przewagą, podczas gdy jego kolega z teamu, Andrea, Navarra, rozpoczął fantastyczną walkę, co zaowocowało zwycięstwem podczas pierwszego odcinka specjalnego rozegranego tego dnia, i w efekcie pozwoliło mu się przesunąć z 7 na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dowiedz się więcej o modelu Fiat Grande Punto

Udany powrót Fiata  do rajdów  przypomniał o  przeszłości  – już wcześniej zdarzały się tak udane rozpoczęcia sezonu. Na przykład w 1976 roku Fiat 131 Abarth  prowadzony przez Makku Alen’a wygrał swój pierwszy rajd – Rajd  Tysiąca Jezior w Finlandii. Fiat 131 Abarth zdobył potem trzy tytuły mistrzowskie. Grande Punto to pierwsze auto Fiata z napędem na cztery koła, które wygrało rajd.

Najbliższe zawody to Rajd Adriatyku, odbywający się w Senigallii w dniach 1-2 kwietnia, gdzie Fiat Grande Punto zadebiutuje na nawierzchni szutrowej.

Czytaj także:

Wielkie wejście "wielkiego" Punto 2006-03-15

Grande Punto rośnie w siłę 2006-02-17

Bertone: Grande Punto CC 2006-02-14

Grande Punto oficjalnie w Polsce 2006-01-11


Podobne wiadomości:

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~cyb 2006-05-04

Punto = kropka

~niewtajemniczony 2006-04-14

co oznacza 'nowej generacji "kropki"' ? ? ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.