mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grande Punto: Veni, vidi, vici...

Grande Punto: Veni, vidi, vici...

Udany rajdowy debiut dla Fiata Grande Punto. Podczas Rajdu Ciocco, pierwszej eliminaccji Rajdowych Mistrzostw Włoch, Paolo Andreucci oraz Anna Andreussi wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej za kierownicą nowej generacji "kropki".

Grande Punto: Veni, vidi, vici...

Zwycięzcy wyprzedzili Mitsubishi Lancer  prowadzonego przez  Gianfranco Cunico oraz   Subaru, za których kierownicami zasiadali Luca Cantamessa i Andrea Aghini. Na piątym  miejscu w klasyfikacji generalnej zakończył rajd drugi samochód z fabrycznego teamu Fiata, powierzony załodze Andrea Navarra-Guido D’Amore. 

Andreucci wysunął się na prowadzenie podczas trzeciego odcinka specjalnego, wygrywając podczas pierwszego etapu rajdu w sumie pięć OS-ów na 9 rozegranych tego dnia. W drugim dniu rajdu Andreucci umiejętnie  zarządzał uzyskaną przewagą, podczas gdy jego kolega z teamu, Andrea, Navarra, rozpoczął fantastyczną walkę, co zaowocowało zwycięstwem podczas pierwszego odcinka specjalnego rozegranego tego dnia, i w efekcie pozwoliło mu się przesunąć z 7 na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dowiedz się więcej o modelu Fiat Grande Punto

Udany powrót Fiata  do rajdów  przypomniał o  przeszłości  – już wcześniej zdarzały się tak udane rozpoczęcia sezonu. Na przykład w 1976 roku Fiat 131 Abarth  prowadzony przez Makku Alen’a wygrał swój pierwszy rajd – Rajd  Tysiąca Jezior w Finlandii. Fiat 131 Abarth zdobył potem trzy tytuły mistrzowskie. Grande Punto to pierwsze auto Fiata z napędem na cztery koła, które wygrało rajd.

Najbliższe zawody to Rajd Adriatyku, odbywający się w Senigallii w dniach 1-2 kwietnia, gdzie Fiat Grande Punto zadebiutuje na nawierzchni szutrowej.

Czytaj także:

Wielkie wejście "wielkiego" Punto 2006-03-15

Grande Punto rośnie w siłę 2006-02-17

Bertone: Grande Punto CC 2006-02-14

Grande Punto oficjalnie w Polsce 2006-01-11


Podobne wiadomości:

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Fiat Mobi Drive - kompakt nie dla Europy

Fiat Mobi Drive - kompakt nie dla Europy

Aktualności 2016-11-10

Komentuj:

~cyb 2006-05-04

Punto = kropka

~niewtajemniczony 2006-04-14

co oznacza 'nowej generacji "kropki"' ? ? ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Android Auto dostępny bez samochodu
Android Auto dostępny bez samochodu
Koncern Google postanowił zainteresować się posiadaczami starszych samochodów, które nie mają na wyposażeniu wielkich, dotykowych wyświetlaczy czy zaawansowanych urządzeń multimedialnych. Aplikacja Android Auto będzie dostępna również na ekranie smartfona.