mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grande Punto i Bravo do serwisu

Grande Punto i Bravo do serwisu

Fiat Auto Poland powiadomił o rozpoczęciu akcji serwisowych dwóch swoich modeli. W przypadku Grande Punto problemy mogą dotyczyć ogrzewania i klimatyzacji, zaś w Bravo niebezpieczeństwo może stwarzać mocowanie tylnego koła.

Grande Punto i Bravo do serwisu
W niektórych egzemplarzach modelu Grande Punto wiązka przewodów nagrzewnicy i klimatyzatora mogła zostać niewłaściwie zamontowana, co może doprowadzić do uszkodzenia izolacji tych przewodów i wystąpienia zwarcia elektrycznego, w konsekwencji którego w skrajnym przypadku istnieje minimalne prawdopodobieństwo wystąpienia zapłonu.

Wada dotyczy samochodów wyprodukowanych we Włoszech w okresie od kwietnia 2006 r. do września 2007 r. Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 6.268 samochodów.

Z kolei w przypadku Fiata Bravo z powodu błędów technologicznych może dochodzić do uszkodzeń wspornika mocującego piastę koła tylnego, co może skutkować utrudnieniem w kierowaniu pojazdem, a w skrajnych warunkach istnieje minimalne prawdopodobieństwo utraty panowania nad pojazdem, co może doprowadzić do wypadku.

Kampanią serwisową na rynku polskim objęte są 83 egzemplarze Bravo, wyprodukowane we Włoszech w okresie od lutego do czerwca 2007 r.

Fiat Auto Poland poinformował już, że posiadacze pojazdów objętych kampanią, zostaną powiadomieni listownie o problemie oraz zaproszeni do autoryzowanej stacji obsługi w celu sprawdzenia poprawności montażu wiązki przewodów oraz ewentualnej wymiany zaczepu mocującego (Grande Punto) lub w celu wymiany wadliwego wspornika piasty tylnego koła (Bravo).

Podobne wiadomości:

Zmiana cen u Fiata!

auto motor i sport 0000-00-00

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

~Audi fan 2008-10-09

No fakt, fiat woli dmuchać na zimne. A co do starych fiatów, zgadzam się z przedmówcą. Stare fiaty może i nie były super wykonane wewnątrz, ale ze strony mechanicznej nic tam nagle się nie działo, oprócz alternatora:)

~użytkownik 2008-08-11

Nie koncern robi akcje. Akcje robią dealerzy. Wymienią tobie za darmo coś kosztuje złotówki, a nie wypuszczą Ciebie z serwisu, ponieważ będziesz musiał zapłacić ZA COŚ PARĘ SETEK. To robią dealerzy dla kasy. We Fiatach(starych) oprócz alternatorów nic nagle się nie psuję. Wierzę Fiatowi. Polskim dealerom nie.

~GREG 2008-07-29

ml a tobie moze odpasc noga..pomysl to jest w skrajnym wypadku..koncern robi akcje serwisowa poniewaz szanuje klienta..i wiedzac ,ze popelnil blad organizuje akcje serwisowa.

~nj 2008-07-29

Nie owijając w bawełnę - różne firmy coraz częściej ogłaszają akcje serwisowe, czy to Fiat, Nissan czy Audi.

~ML 2008-07-28

Kolejny zaprojektowany na komputerze samochód. Nie owijając w bawełnę w Bravo może po prostu odpaść tylne koło!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.