Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Great Wall: Z Bułgarii do Europy

Great Wall: Z Bułgarii do Europy

Zgodnie z maksymą, że jak nie uda się wejść drzwiami, należy próbować oknem, chiński producent Great Wall Motor zamierza rozpocząć produkcję swoich modeli przeznaczonych na rynek europejski na terenie Bułgarii.

Great Wall: Z Bułgarii do Europy
Najbardziej głośno jeśli chodzi o koncern Great Wall Motor było przy okazji perypetii z modelem Peri, który łudząco podobny jest do Fiata Pandy, i którego sprzedaż na Starym Kontynencie została sądowo zakazana. Chiński producent nie zraził się jednak zbytnio tym faktem i co chwila różnymi drogami próbuje zaistnieć na rynku europejskim. Pozwolenie na dystrybucję w Europie otrzymał już pickup Wingle, pojawiły się też informacje o rozpoczęciu produkcji średnich rozmiarów globalnego sedana, który miałby trafić do sprzedaży na bardzo wielu rynkach, w tym oczywiście i w Europie.

To jednak nie wszystkie sposoby na zaistnienie na rynku europejskim. Jak poinformował wczoraj serwis Automotive News Europe, już w przyszłym roku ma ruszyć produkcja samochodów chińskiej marki w Bułgarii. Informację tę potwierdził już nawet bułgarski rząd w swoim oficjalnym stanowisku po spotkaniu premiera Bułgarii Sergieja Staniszewa z vice prezesem chińskiego koncernu.

Great Wall, największym chiński producent aut typu SUV, miałby na początku zainwestować 80 mln euro w nową fabrykę w miejscowości Lovech, położonej ok. 170 km na północny-wschód od Sofii. Utworzono zostanie najprawdopodobniej spółka joint venture pomiędzy Great Wall a bułgarską firmą Litex.

Według wstępnych planów przy całym tym projekcie zatrudnienie znajdzie nawet półtora tysiąca osób. Rozpoczęcie działań ma nastąpić już w przyszłym roku. Natomiast nic jak na razie nie jest wiadomo, jakie modele będą wytwarzane w Bułgarii i kiedy mogą trafić one do sprzedaży.

Podobne wiadomości:

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży - Brytyjczycy bezradni

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży -...

Aktualności 2015-04-22

Premiera GAC GS4 w Detroit

Premiera GAC GS4 w Detroit

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj