mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Great Wall: Z Bułgarii do Europy

Great Wall: Z Bułgarii do Europy

Zgodnie z maksymą, że jak nie uda się wejść drzwiami, należy próbować oknem, chiński producent Great Wall Motor zamierza rozpocząć produkcję swoich modeli przeznaczonych na rynek europejski na terenie Bułgarii.

Great Wall: Z Bułgarii do Europy
Najbardziej głośno jeśli chodzi o koncern Great Wall Motor było przy okazji perypetii z modelem Peri, który łudząco podobny jest do Fiata Pandy, i którego sprzedaż na Starym Kontynencie została sądowo zakazana. Chiński producent nie zraził się jednak zbytnio tym faktem i co chwila różnymi drogami próbuje zaistnieć na rynku europejskim. Pozwolenie na dystrybucję w Europie otrzymał już pickup Wingle, pojawiły się też informacje o rozpoczęciu produkcji średnich rozmiarów globalnego sedana, który miałby trafić do sprzedaży na bardzo wielu rynkach, w tym oczywiście i w Europie.

To jednak nie wszystkie sposoby na zaistnienie na rynku europejskim. Jak poinformował wczoraj serwis Automotive News Europe, już w przyszłym roku ma ruszyć produkcja samochodów chińskiej marki w Bułgarii. Informację tę potwierdził już nawet bułgarski rząd w swoim oficjalnym stanowisku po spotkaniu premiera Bułgarii Sergieja Staniszewa z vice prezesem chińskiego koncernu.

Great Wall, największym chiński producent aut typu SUV, miałby na początku zainwestować 80 mln euro w nową fabrykę w miejscowości Lovech, położonej ok. 170 km na północny-wschód od Sofii. Utworzono zostanie najprawdopodobniej spółka joint venture pomiędzy Great Wall a bułgarską firmą Litex.

Według wstępnych planów przy całym tym projekcie zatrudnienie znajdzie nawet półtora tysiąca osób. Rozpoczęcie działań ma nastąpić już w przyszłym roku. Natomiast nic jak na razie nie jest wiadomo, jakie modele będą wytwarzane w Bułgarii i kiedy mogą trafić one do sprzedaży.

Podobne wiadomości:

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży - Brytyjczycy bezradni

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży -...

Aktualności 2015-04-22

Premiera GAC GS4 w Detroit

Premiera GAC GS4 w Detroit

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Już za kilka tygodni we Frankfurcie zobaczymy pierwsze MINI z napędem elektrycznym. Koncepcyjny model rozpoczyna nowy rozdział w historii brytyjskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic