mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Great Wall przymierza się do Europy

Great Wall przymierza się do Europy

Chiński producent samochodów, firma Great Wall Motor, która zadomowiła się już na włoskim rynku w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat zamierza wejść ze sprzedażą swoich samochodów na inne rynki zachodniej Europy.

Great Wall przymierza się do Europy
W ubiegłym rynku we Włoszech sprzedaż marki Great Wall wyniosła 2.700 aut. W tym szacuje się, że wyniesie już 6 tys. Wzrost ten powoduje, że władze firmy z coraz większą nadzieją patrzą na pozostałe kraje Starego Kontynentu. Wstępne plany zakładają, że sprzedaż w takich krajach Niemcy, Francja, Wlk. Brytania oraz Hiszpania ruszy w 2012, być może 2013 roku. W każdym z tych krajów ma powstać osobny punkt dealerski. W kolejnym etapie zaś Great Wall zamierza wejść na pozostałe europejskie rynki, tworząc jednak trzy bądź cztery większe firmy dealerskie, którzy swym działaniem obejmą północną część Europy, środkową oraz wschodnią.

Po doświadczeniach ze słabymi wynikami testów zderzeniowych chińskich modeli Landwind czy Brilliance firma Great Wall wydaje się być dobrze przygotowana pod tym kątem. SUV Hover X240 uzyskał cztery gwiazdki w teście zderzeniowym przeprowadzonym przez australijski instytut ANCAP. To najlepszy wynik uzyskany w tego typu testach przez auto pochodzące z Chin. Australia to zresztą jeden z największych rynków eksportowych dla Great Wall. W tym roku sprzedaż w tym kraju ma wzrosnąć dwukrotnie do poziomu 7-8 tys. aut.

Great Wall jest jednym z największych chińskich producentów aut typu SUV oraz pickup. Obecnie poza Chinami eksportuje swoje samochody do ponad 100 krajów, a łączna sprzedaż w ubiegłym roku wyniosła 350 tys. aut.

Podobne wiadomości:

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do Chin

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do...

Aktualności 2016-04-08

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross