mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Greccy przewoźnicy znów strajkują

Greccy przewoźnicy znów strajkują

Zaostrza się trwający od poniedziałku strajk właścicieli cystern paliwowych i samochodów ciężarowych w Atenach. Przewoźnicy sprzeciwiają się rządowym planom liberalizacji zasad przyznawania licencji na ich usługi. Strajk spowodował poważne problemy z zaopatrzeniem rynku w towary i w paliwo. Na niektórych stacjach już brak paliwa.

Greccy przewoźnicy znów strajkują
Przewoźnicy prowadzący działalność i przejeżdżający przez Grecję muszą pamiętać, że obecnie coraz trudniej zatankować pojazdy. 

Strajk związany jest z zmianami dot. wydawania nowych licencji na transport lądowy, który dotychczas był w Grecji ściśle regulowany. Władze zamierzają teraz doprowadzić do pełnego otwarcia tego rynku. Dotychczas taki dokument posiadało jedynie 30 tys. kierowców. Teraz nie mieliby już oni prawa handlować pozwoleniami na wykonywanie działalności gospodarczej. Wprowadzane reformy są warunkiem przyznania pogrążonej w kryzysie Grecji pomocy przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Podobny, trwający tydzień protest w lipcu br. spowodował poważne zakłócenia dostaw paliwa w całym regionie. Strajki bardzo negatywnie wpłynęły na grecki sektor turystyczny, rolnictwo oraz handel zagraniczny.

Podobne wiadomości:

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

Inteligentne tachografy coraz bliżej

Inteligentne tachografy coraz bliżej

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-20

Komentuj:

~helka 65 2010-10-19

Grecy według mnie znowu zaczynają "cudować".Byłem w Grecji w sierpniu tego roku i jakoś nie widzialem tego kryzysu o ltórym to pisały nasze gazety. Według mnie naprawdę przesadzają bo poziom życia w porównaniu z naszym jest naprawdę dobry. Nie widziałem tam skrajnej biedy jak w Polsce!!!! Jeśli chodzi o ten strajk to podcinają gałąź na której siedzą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.