mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grecki kryzys nie wpływa na sprzedaż aut

Grecki kryzys nie wpływa na sprzedaż aut

O fatalnej sytuacji greckiej gospodarki mówią nam wszystkie media. Sami Grecy chyba jednak jeszcze nie zaczęli się przejmować tym kryzysem, bo sprzedaż aut w kraju filozofów i oliwek rośnie w niezłym tempie.

Grecki kryzys nie wpływa na sprzedaż aut
Od początku roku do końca maja Grecy kupili 34 142 samochody. Polacy sprawili sobie w tym czasie 147 382 auta, co daje nam wyższą średnią nowych pojazdów na mieszkańca. Ale podczas gdy u nas sprzedaż spadła o 1,9% w porównaniu z ubiegłym rokiem, to aż 15,7% więcej Greków zrobiło samochodowe zakupy niż w 2014 roku! Maj był jeszcze lepszy, bo w porównaniu do zeszłorocznego sprzedaż polepszyła się o 21,6%.

Sytuacja wygląda wręcz wspaniale, gdy przyjrzymy się rejestracjom lekkich samochodów dostawczych, których od stycznia do końca maja kupiono w Grecji aż o 55,7% więcej niż przed rokiem - w całej Unii Europejskiej tylko Irlandczycy rzucili się po "dostawczaki" tak masowo.

Najpopularniejszymi markami wśród Greków są Toyota, Nissan, Peugeot i Volkswagen. Najchętniej kupowanym modelem z kolei Toyota Yaris, ale sporą popularnością cieszą się również Opel Corsa, Nissan Qashqai i Volkswagen Polo.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Cena podstawowa już od: 79 750 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~jędrzej 2015-07-09

nie "prawie jak wieczne wakacje" ale oni mieli wieczne wakacje, no ale ile można tak żyć. To tak jak za komuny u nas, też można powiedzieć, że była praca, wódka była tania, wędlina i mięso dobre i tanie. bezpiecznie na ulicach etc etc ale i tak wszystko prędzej czy później by padło z wielkim hukiem. Ekonomii nie oszukasz

~Krzycho 2015-07-09

Takie rzeczy nawet greckim filozofom się nie śniły ! A swoją drogą daj nam Boże taki kryzys u nas: VAT 13%, zasiłek dla bezrobotnego 700 eur, słońce, ciepłe morze, dobre tanie wino, oliwki i sery ! Prawie jak wieczne akacje !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.