mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Groclin: nie będzie zwolnień w polskich zakładach

Groclin: nie będzie zwolnień w polskich zakładach

"Mimo trudnej sytuacji w branży samochodowej spółka giełdowa nie będzie zwalniać pracowników w polskich zakładach w Grodzisku Wielkopolskim i Karpicku k/Wolsztyna" - poinformował wiceprezes zarządu Wojciech Witkowski. Liczba zatrudnionych w grupie kapitałowej przekroczyła po raz pierwszy w historii firmy 4000 osób.

Groclin: nie będzie zwolnień w polskich zakładach

Spekulacje na temat ewentualnych zwolnień w polskich oddziałach firmy pojawiły się po publikacji wyników finansowych za IV kwartał. Swojemu zaniepokojeniu dali też wyraz przedstawiciele władz lokalnych. Groclin jest największym pracodawcą w zachodniej Wielkopolsce, którego dynamiczny rozwój i ciągły wzrost zatrudnienia w zasadniczy sposób kształtował stopę bezrobocia na terenie kilku powiatów.

"Przy tych uwarunkowaniach zewnętrznych (red. m.in. wysoki poziom stóp procentowych, niekorzystny dla eksportu kurs złotego), zarząd szybko podjął działania naprawcze" - mówi Wojciech Witkowski. - "W żadnej mierze nie jest ich celem ograniczanie działalności w polskich zakładach spółki. Zarząd podpisał nowe, wieloletnie kontrakty. Jednocześnie prowadzi politykę redukcji kosztów i restrukturyzacji zatrudnienia. Restrukturyzacja zmierza w kierunku przesunięć pracowników ze sfer pomocniczych do bezpośredniej produkcji. Strukturalne zmiany zatrudnienia mają na celu oszczędności w zarządzaniu jakością oraz organizacją produkcji. Wymagać będą od części pracowników zdobycia nowych kwalifikacji, ale nikt nie zostanie pozostawiony bez propozycji pracy".

Przy okazji spotkania z władzami lokalnym i przedstawicielami Urzędów Pracy kolejny raz zarząd spółki przedstawił swoje postulaty dotyczące kierunków kształcenia zawodowego.

Przeczytaj także:

Nowe zamówienie Groclinu (2006-03-17)

Volvo z tapicerką Inter Groclinu (2006-03-10)

Inter Groclin najlepszy w regionie (2005-11-28)

Profesjonalizm w każdym ściegu (2005-09-28)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross