mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Groclin podpisał nowe kontrakty na rynku rosyjskim

Groclin podpisał nowe kontrakty na rynku rosyjskim

Groclin podpisał umowy na dostawy tapicerki samochodowej dla Nissana o wartości 104 mln EUR. Spółka wchodzi w ten sposób na rynek rosyjski, który ma być kolejnym krokiem w ekspansji. Rozpoczęcie dostaw do fabryki w Sankt Petersburgu do modelu Nissan Altima uzgodniono już na koniec IV kwartału.

Groclin podpisał nowe kontrakty na rynku rosyjskim
W 2014 r. roku Groclin uruchomi dwa kolejne projekty, będą to Nissan X-Trail oraz Nissan Qashqai. Realizacja zamówień planowana jest do końca 2020 roku. Jak podkreśla zarząd spółki realizacja umowy nastąpi bez konieczności ponoszenia nakładów inwestycyjnych.  W 2012 roku rosyjski rynek samochodów osobowych i dostawczych miał wartość ok. 75 mld dolarów i wzrósł w porównaniu z rokiem poprzednim o 15 procent. Około 90 % (67 mld dolarów) tej kwoty wydano na auta z importu lub pojazdy światowych marek wytwarzane w Rosji.

- Rosja wynegocjowała z WTO solidne wsparcie dla inwestorów zagranicznych - mówi Zbigniew Drzymała, prezes IGA. – Zasady te będą obowiązywały do 2019 r., a polegają na zachętach celnych dla tych firm, które przekroczą pułap produkcji w wysokości 300 tys. samochodów rocznie i w ciągu 6 lat osiągną udział „lokalnej”, czyli rosyjskiej wartości dodanej na poziomie co najmniej 60 proc. Nasi partnerzy, również potencjalni z tego rynku, oczekują rozwoju współpracy i podjęcia w określonej perspektywie czasu bezpośredniej produkcji w Rosji.

Na razie Groclin chce wykorzystać wolne moce produkcyjne w polskich i ukraińskich zakładach, jednak dostrzega ogromny potencjał w Rosji. Koncerny motoryzacyjne nie chcą powtórzyć błędów z ukraińskiego rynku gdzie klienci wolą dzisiaj więcej zapłacić za importowane auto tej samej marki niż wybrać tańsze, produkowane lokalnie ze względu na gorszą jakość. Chcą współpracować z najlepszymi, sprawdzonymi dostawcami. Potencjalny popyt krajowy to najsilniejszy argument za rozbudową rosyjskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jeśli w państwach Europy Środkowej na 1000 mieszkańców przypada 400 samochodów, to w Rosji wskaźnik wynosi 290. Jeszcze większy dystans dzieli Rosję od Europy Zachodniej i USA, gdzie jest to odpowiednio 560 i 740 samochodów na 1000 mieszkańców.
Tematy w artykule: dostawcy

Podobne wiadomości:

Inwestycja motoryzacyjna w Tarnowie

Inwestycja motoryzacyjna w Tarnowie

Aktualności 2014-10-15

Producent szyb samochodowych zainwestuje w Żarach

Producent szyb samochodowych zainwestuje w...

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.