mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Groclin podpisał nowe kontrakty na rynku rosyjskim

Groclin podpisał nowe kontrakty na rynku rosyjskim

Groclin podpisał umowy na dostawy tapicerki samochodowej dla Nissana o wartości 104 mln EUR. Spółka wchodzi w ten sposób na rynek rosyjski, który ma być kolejnym krokiem w ekspansji. Rozpoczęcie dostaw do fabryki w Sankt Petersburgu do modelu Nissan Altima uzgodniono już na koniec IV kwartału.

Groclin podpisał nowe kontrakty na rynku rosyjskim
W 2014 r. roku Groclin uruchomi dwa kolejne projekty, będą to Nissan X-Trail oraz Nissan Qashqai. Realizacja zamówień planowana jest do końca 2020 roku. Jak podkreśla zarząd spółki realizacja umowy nastąpi bez konieczności ponoszenia nakładów inwestycyjnych.  W 2012 roku rosyjski rynek samochodów osobowych i dostawczych miał wartość ok. 75 mld dolarów i wzrósł w porównaniu z rokiem poprzednim o 15 procent. Około 90 % (67 mld dolarów) tej kwoty wydano na auta z importu lub pojazdy światowych marek wytwarzane w Rosji.

- Rosja wynegocjowała z WTO solidne wsparcie dla inwestorów zagranicznych - mówi Zbigniew Drzymała, prezes IGA. – Zasady te będą obowiązywały do 2019 r., a polegają na zachętach celnych dla tych firm, które przekroczą pułap produkcji w wysokości 300 tys. samochodów rocznie i w ciągu 6 lat osiągną udział „lokalnej”, czyli rosyjskiej wartości dodanej na poziomie co najmniej 60 proc. Nasi partnerzy, również potencjalni z tego rynku, oczekują rozwoju współpracy i podjęcia w określonej perspektywie czasu bezpośredniej produkcji w Rosji.

Na razie Groclin chce wykorzystać wolne moce produkcyjne w polskich i ukraińskich zakładach, jednak dostrzega ogromny potencjał w Rosji. Koncerny motoryzacyjne nie chcą powtórzyć błędów z ukraińskiego rynku gdzie klienci wolą dzisiaj więcej zapłacić za importowane auto tej samej marki niż wybrać tańsze, produkowane lokalnie ze względu na gorszą jakość. Chcą współpracować z najlepszymi, sprawdzonymi dostawcami. Potencjalny popyt krajowy to najsilniejszy argument za rozbudową rosyjskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jeśli w państwach Europy Środkowej na 1000 mieszkańców przypada 400 samochodów, to w Rosji wskaźnik wynosi 290. Jeszcze większy dystans dzieli Rosję od Europy Zachodniej i USA, gdzie jest to odpowiednio 560 i 740 samochodów na 1000 mieszkańców.
Tematy w artykule: dostawcy

Podobne wiadomości:

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie inwestują w Invest-Parku

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie...

Aktualności 2014-10-21

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.