mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Groclin podpisał umowę z Kabel-Technik

Groclin podpisał umowę z Kabel-Technik

Firma Inter Groclin podpisała umowę z Kabel-Technik. Umowa inwestycyjna zakłada wniesienie majątku spółki Kabel Technik Polska do Groclinu i objęcie nowej emisji akcji serii F przez jej dotychczasowych właścicieli.

Groclin podpisał umowę z Kabel-Technik
- Oznacza to znaczący wzrost skali działania Inter Groclin Auto - połączenie potencjałów ekonomicznych, organizacyjnych, finansowych i rynkowych obu podmiotów- poinformował Groclin.

Przedmiotem działalności Kabel Technik Polska Sp. z o.o. jest produkcja i projektowanie wiązek kablowych w seriach o różnej wielkości oraz szaf sterowniczych. Firma jest dostawcą dla gałęzi przemysłu pojazdów użytkowych (autobusów i samochodów ciężarowych), przemysłu samochodowego, telekomunikacyjnego, szynowego oraz energetyki wiatrowej. Odbiorcami produktów spółki są głównie firmy z Europy Zachodniej.

Transakcja oznacza możliwość wykorzystania przy niewielkich nakładach inwestycyjnych potencjału produkcyjnego Groclinu dla produkcji w nowej branży. Połączenie spółek przyniesie szereg synergicznych korzyści w tym także ograniczenie kosztów wytwarzania.

- To milowy krok w historii Groclinu i historyczny moment – mówił podczas ceremonii podpisania porozumienia Zbigniew Drzymała. – Ważny także dla lokalnych społeczności bo niesie ze sobą perspektywę powstania nowych miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.