mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Groclin zatrudni 600 osób w grodziskiej fabryce

Groclin zatrudni 600 osób w grodziskiej fabryce

W grodziskiej fabryce Groclinu, której sztandarowymi produktami były wcześniej fotele do luksusowych aut, przy produkcji wiązek kablowych pracuje obecnie już 160 osób. Harmonogram wdrożenia seryjnej produkcji został zrealizowany z prawie dwumiesięcznym wyprzedzeniem. - Zamówienia wynikające z umowy inwestycyjnej zawartej z Kabel Technik Polska systematycznie wzrastają. Uwzględniając plany produkcyjne do końca roku chcemy zatrudnić w grodziskiej fabryce 600 osób. - mówi prezes Zbigniew Drzymała.

Groclin zatrudni 600 osób w grodziskiej fabryce
Rekrutacja rozpocznie się jeszcze w maju. Oferta firmy kierowana jest głównie do osób zarejestrowanych na  lokalnym rynku pracy jako osoby bezrobotne. Stosowną informację władze spółki przekazały urzędom pracy w Grodzisku Wielkopolskim i Kościanie. Jest to praca w zawodzie elektromontera wiązek elektrycznych, wymagająca intensywnego przeszkolenia. Firma poniosła spore nakłady na szkolenia co przełożyło się na wyniki I kwartału i uzależnia tempo rekrutacji od pozyskania środków publicznych na aktywizację bezrobotnych. Teoretycznie cały proces mógłby się zakończyć nawet już we wrześniu.

- Mieliśmy świadomość korzyści synergii jakie przyniesie współpraca. - tłumaczy André Gerstner, prezes Kabel Technik Polska. - Symulacje jakie braliśmy pod uwagę opierały się na konserwatywnych przesłankach, a rzeczywisty proces realizacji umowy przebiega znacznie sprawniej. Co więcej notujemy znaczny wzrost zamówień, na niektórych kontraktach nawet 400%. To pozwala nam zweryfikować plany i przyspieszyć harmonogram realizacji umowy.

Podpisana 21. marca umowa inwestycyjna zakłada nabycie 100% udziałów w spółce Kabel Technik Polska w drodze podwyższenia kapitału zakładowego Groclinu i emisji akcji serii F z wyłączeniem prawa poboru przez dotychczasowych akcjonariuszy. KTP zajmuje się produkcją i projektowaniem wiązek kablowych oraz szaf sterowniczych. Firma jest dostawcą dla gałęzi przemysłu pojazdów użytkowych (autobusów i samochodów ciężarowych), przemysłu samochodowego, telekomunikacyjnego, szynowego oraz energetyki wiatrowej. Odbiorcami produktów spółki są głównie firmy z Europy Zachodniej – m . in. Volvo, MAN, Volkswagen, Scania, ABB, Vestas, Alstom a także kanadyjski Bombardier. Firma osiąga w dobie recesji niezwykle dynamiczny wzrost przychodów – 32% w 2011 i 21% w 2012. Tylko w ubiegłym roku sprzedała produkty o wartości ponad 40 mln EUR. Akwizycja przyniesie Groclinowi dostęp do niszowego segmentu rynku o dużym potencjale wzrostu i wysokiej rentowności.

Plany rozwojowe  Groclinu dotyczące zakładu w Grodzisku Wlkp., będą miały istotny wpływ na zdecydowaną poprawę wskaźników wysokiego bezrobocia w powiecie grodziskim i kościańskim w szczególności wśród kobiet, którym na rynku pracy jest zdecydowanie trudniej uzyskać  trwałe zatrudnienie. Spółka szacuje, że około 75% nowych miejsc pracy to oferta skierowana do kobiet.

 
Tematy w artykule: dostawcy

Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Producent szyb samochodowych zainwestuje w Żarach

Producent szyb samochodowych zainwestuje w...

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.