mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Groenholm królem Akropolu

Groenholm królem Akropolu

Marcus Groenholm (Ford Focus WRC) zwyciężył w Rajdzie Grecji, ósmej tegorocznej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata - WRC. Fin wygrał tym samym swój trzeci rajd w tym sezonie i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji punktowej kierowców.

Groenholm królem Akropolu

Kierowca fabrycznego zespołu Forda na mecie wyprzedził o 38,6 s. aktualnego mistrza świata, Sebastiena Loeba (Citroen C4 WRC) i o ponad półtorej minuty Pettera Solberga (Subaru Impreza WRC). Zwycięstwo w Grecji było drugą z rzędu wygraną Groenholma w przeciągu dwóch tygodni. Wówczas Fin był najszybszy na odcinkach Rajdu Sardynii.

Sebastien Loeb na mecie rajdu przyznał, że nie do końca jest zadowolony z osiągniętego wyniku w Grecji. Były lider klasyfikacji kierowców stracił kolejne cenne punkty do Marcusa Groenholma.

„Mając 43,3 sekundy straty do lidera nie można iczyć na odzyskanie prowadzenia w normalnej walce” – wyjaśnia Loeb.- „Jechałem jednak w dobrym rytmie, aby pilnować swojego drugiego miejsca. Był to również najlepszy sposób na utrzymanie pełnej koncentracji. Tych osiem punktów nie może mnie satysfakcjonować, bo moja strata do Marcusa powiększyła się, ale lepiej było je zdobyć niż wyjechać z Grecji z niczym. Przyznam, że są łatwiejsze rajdy. Słabo pojechałem na drugim oesie, później trochę czasu zajęło nam znalezienie właściwych ustawień. Wreszcie, pomimo, że system, który zapobiega skutkom przebicia opon działa skutecznie, zmuszony byłem zwolnić na dwóch przejazdach jednego z długich odcinków, by w ogóle móc dojechać do mety”.

Kolejne dziesięć punktów, które Groenholm zdołał dopisać do swojego konta pozwoliły mu umocnić się na pierwszym miejscu w klasyfikacji punktowej kierowców, w której etatowy kierowca Forda zgromadził ich już 65. Za Finem plasuje się Loeb – 56 oczek i Mikko Hirvonen – 50. Wśród producentów stawce przewodzi Ford – 114 punktów, przed Citroenem - 86 i Subaru – 43.

W Grecji wystartował również polski duet Leszek Kuzaj/Jarosław Baran (Subaru Impreza). Polacy klasyfikowani w grupie aut produkcyjnych PCWRC niestety nie ukończyli imprezy z powodu zapalenia się ich rajdówki na dziesiątym odcinku specjalnym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando