mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Groenholm przerywa dominację Loeba

Groenholm przerywa dominację Loeba

Marcus Groenholm, kierowca fabryczny zespołu Ford wygrał ósmą eliminację Rajdowych Samochodów Mistrzostw Świata - Rajd Akropolu. Rutynowany Fin okazał się najszybszy na szutrowych, greckich odcinkach i tym samym przerwał wyśmienitą passę pięciu zwycięstw z rzędu Sebastiena Loeba.

Groenholm przerywa dominację Loeba

Piątkowy etap rajdu wskazywał już na dominację kierowcy Forda Focusa WRC, który na wymagających odcinkach rajdu Akropolu nie popełniał żadnego błędu. Tempa Groenholmowi dotrzymywał jedynie Petter Solberg z Subaru, jednak po serii kapci i wypadkowi Norweg wypadł z czołowych miejsc klasyfikacji generalnej, a rajd ostatecznie ukończył na siódmym miejscu.

Inaczej niż zwykle układał się ten rajd dla aktualnego lidera klasyfikacji WRC, Sebastiena Loeba, który w Grecji startował już tradycyjnie Citroenem Xsara WRC. Najwięcej czasu Francuz stracił podczas piątkowego odcinku kiedy to startując na os-ach jako pierwszy musiał ponownie pełnić rolę odkurzacza trasy dla pozostałych kierowców. Problemy pojawiły się także podczas sobotniego etapu. W aucie aktualnego mistrza świata eksplodowała tylna opona i Loeb musiał zdecydowanie zwolnić ostatecznie plasując się na bardzo dobrej drugiej pozycji.

Trzeci na macie pojawił się Mikko Hirvonen. Młody Fin potwierdził swoją wysoką formę i po zajętym dwa tygodnie temu drugim miejscu w rajdzie Sardynii po raz kolejny znalazł się na podium. Bardzo dobrze zaprezentował się inny z Finów, Toni Gardemeister. Po długiej nieobecności w serialu WRC Gardemeister w Grecji wywalczył czwarte miejsce. Znakomita walka toczyła się natomiast o miejsce piąte pomiędzy starszym bratem Pettera Solberga, Henningiem oraz wschodzącą rajdową gwiazdą Danim Sordo. Przed ostatnim odcinkiem specjalnym rozgrywanym na równoległym torze na stadionie obu kierowców dzieliło 3,9 sekundy. W tym pojedynku zwyciężył Henning Solberg, jednak Sordo skrócił dystans na macie zaledwie do 0,8 s. Ósmy z kolei był Hiszpan Xavi Pons w Xsarze WRC.

Kolejny dobry start zaliczył Michał Kościuszko. 21-letni Krakowianin za kierownicą Suzuki Ignis S1600 zajął drugie miejsce w klasyfikacji aut napędzanych na jedną oś, a w generalce rajdu był 38. Z Grecji na pewno nie wyjedzie zadowolony Leszek Kuzaj. Aktualny Mistrz Polski startujący w klasie aut produkcyjnych PCWRC odpadł z rajdu już po trzecim odcinku specjalnym z powodu układu awarii kierowniczego, a w konsekwencji także i wypadku po którym Subaru Polaka dachowało. Na szczęście ani popularnemu „Kuziemu” anii pilotowi Maciejowi Szczepaniakowi nic się nie stało.

Czytaj także:

Loeb po raz piąty 2006-05-22
Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Loeb po raz piąty

Loeb po raz piąty

Aktualności 2006-05-22

Komentuj:

~kierowca 2006-06-05

no i w końcu bo juz mnie ten zabojad denerwowal, skandynawia górą, a przynajmniej jesli chodzi o rajdy samochodowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando